“DEMOKRAT KILIKLI TEK ADAM”

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde HDP'nin Millet İttifakı'na destek vermesi nedeniyle İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, seçim sonuçları üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Kılıçdaroğlu'nun 'demokrasi kılıflı bir tek adam' olduğunu söyleyen Ağıralioğlu, “Kemal Bey, beş yıllık emeklerimize pusu kurdu” dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

İYİ Parti  eski milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, 14 ve 28 Mayıs genel seçimlerinden kısa bir süre önce, HDP'nin Millet İttifakı ile iş birliğine yönelik çok sert ifadeler kullanmış ve partisinden istifa etmişti.

"Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. Siz PKK'yı lanetleyemeyenlersiniz" diyen Ağıralioğlu, 'bu vebale ortak olmayacağım' diyerek Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini açıklamıştı.

Ağıralioğlu, katıldığı bir televizyon yayınında da, seçim sonuçları üzerinden bir kez daha Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

"5 YILLIK EMEKLERİMİZE PUSU KURDU"

"Aslında Kemal Bey partisini cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre yönetiyor, süreci cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine göre yönetiyor." diyen Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun tek adam olduğunu ileri sürdü.

CHP lideri için "Demokrasi kılıflı tek adam" diyen Ağıralioğlu, "Masayı kendi heveslerinize göre organizasyon olarak kurmanız böyle, masada İYİ Parti'nin emeklerini pusulaması öyle... 5 yıllık emeklerimize Kemal Bey pusu kurdu." ifadelerini kullandı.

"Muhalefet o kadar ağır yara aldı ki memlekette muhalefetin ne dediğini umursayan bir Allah'ın kulu kalmadı." diyerek sözlerini sürdüren eski İYİ Partili vekil, "Muhalefetin çok ağır bir türbülansta olduğunu düşünüyorum. Kazanmak için her şeyi mübah görme ilkesizliğe yol açıyor." dedi.

23 Eyl 2023 - 01:14 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi