x

Akşener’den Aydın açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önümüzdeki günlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayacaklarını söyledi. İl Başkanı Recep Taner, çalışmalarını sürdüğünü belirterek, “Kazanabilecek aday” vurgusu yaptı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti lideri Meral Akşener, seçimlerde hüsranı yaşadı. Partisindeki büyük oy düşüşü nedeniyle tepkilerin odağına yerleşen Meral Akşener, koltuğunu korumak için hamle üstüne hamle yaptı. Yerel seçimlere ittifaksız devam edeceklerini açıklayan Meral Akşener, "81 ilde kendi adayımızı çıkartacağız” dedi.

PROGRAMDA KONUŞTU
İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener, dün katıldığı bir televizyon programında önümüzdeki günlerde Aydın Büyükşehir Belediyesi adayını da açıklayacaklarını söyledi. İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, büyükşehir adayı için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

“GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR”
3 adaydan birisiyle görüşme gerçekleştirdiklerini diğer ikisinden dönüş beklediklerini dile getiren Taner, “İl yönetiminden bir arkadaşımız aday adaylığı başvurusunu yaptı. Diğer adaylarımızla görüşmelerimiz devam etmekte. Adaylarımızla görüşme halindeyiz. Önümüzdeki süreçte Aydın’da adayı açıklayacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı adayımızı belli bir yere getirdik. Diğer siyasi partilerin adaylarının açıklanmasını bekliyoruz. Şu anda sadece Özlem Çerçioğlu’nun adaylığı açıklanmış durumda. Cumhur İttifakı’nın adayı da henüz belli değil” dedi.

“TAVŞAN ADAY OLMAYACAK”
“Kazanabilecek aday” vurgusu yapan İl Başkanı Recep Taner, şöyle devam etti;
“Aydın ve ilçelerinde kazanabilecek adayları bulup çıkarıp onlarla yol yürüyeceğiz. Efeler, Söke, Nazilli, Didim ve Kuşadası’nda kendi adaylarımız ve ciddi adaylarla çıkacağız. Tavşan aday olmayacak. Bu seçimi kazanmak istiyoruz.”

24 Eyl 2023 - 10:57 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik