x

Alıcık güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Aydın İl Kongresi’nde İl Başkanı Haluk Alıcık güven tazeledi. Yerel seçimlere iddialı bir şekilde hazırlandıklarını kaydeden Haluk Alıcık, “Aydın’ın alayına talibiz. Efeliği topuklarda arayanlar kenarda dursun. Efeliği yürekte taşıyanlar geliyor” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Aydın İl Kongresi başladı. Aydın Akarsu Park’ta yapılan kongrede büyük coşku vardı. Mehteran takımı gösterisiyle başladı. Kongreye İl Başkanı Haluk Alıcık, MYK Üyesi Burak Pehlivan ilçe teşkilatları, MHP’li belediye başkanları, meclis üyeleri, delegeler ve partililer katıldı.

CUMHUR İTTİFAKI’NDAN BİRLİK MESAJI

AK Parti, MHP İl Kongresi’nde Cumhur İttifakı ruhunu yansıttı. AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş, İl Başkanı Gökhan Ökten, AK Partili belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve ilçe teşkilatları protokolde yer aldı.

ALICIK GÜVEN TAZELEDİ

2019’da Burak Pehlivan’ın yerine atanan ve ardından 2020 yılında yapılan 13. Olağan Kongre’de İl Başkanlığı’na seçilen Haluk Alıcık, kongrede yeniden aday oldu. Divan oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla genel kurul başladı. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin mesajını Genel Başkan Yardımcısı MYK Üyesi Burak Pehlivan okudu. Faaliyet ve mali raporunun ibrasının ardından seçime geçildi. Tek listeyle gidilen genel kurulda Alıcık, yeniden başkan seçildi.

Haluk Alıcık konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“KURULTAY’A BÜYÜK HEYECANLA GİDİYORUZ”

Duruşu ve yüksek sadakatı liderliğiyle Türk Milleti’ne umut olmuş, bilge liderimiz Genel başkanımız Devlet Bahçeli, kutlu davamızı, hak, hakikat, vatan, kızıl elma, turan ve Allah yoludur diyor. Böyle bir liderle yol arkadaşı olmaktan, sizin gibi yiğitlere dava arkadaşı olmaktan Allah’a şükrediyorum. Bu kutlu yolda duruşumuz Türkiye, Türklük, efeliktir. MHP deme milli duruş demektir. Gelecek milliyetçi harekettir. Geleceğimiz güçlü Türkiye’dir. 13’ncü genel kurulumuzla birlikte temsil görevini yerine getirdim. Sıkmadık el çalmadık kapı bırakmadım. Bu süre içinde genel seçimleri Cumhur İttifakı disiplininde yürüttük. Belediye meclis üyelerimize sahip çıktık. İlçe kongrelerimizi heyecan içinde tamamladık. Davamızın asaletine ve kutlu mücadelemize yakışır şekilde il kongremizi yapıyoruz.

“EFELİK TOPUKTA DEĞİL YÜREKTE TAŞINIR”

Yerel seçimlerde yüksek bir başarıya ulaşmak için yerimizde bir saniye durmayacağız. Yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Lider ülke Türkiye hedefinde 2024’e doğru diyar diyar Anadolu programımızla hareket edeceğiz. Cennet Aydın’ın cadde ve meydanlarında, sokaklarında hemşehrilermizin yanında olacağız. Aydın sevdamızın bedeli yoktur. Hiçbir mazerete sığınmadan koşacağız. Yılmayacağız, bıkmayacağız, yorulmayacağız. Bırakın yufka yürekler kenarda dursun. Efeliği topuklarda arayanlar kenarda dursun. Efeliği yürekte taşıyanlar geliyor.

“AYDIN’IN ALAYINA TALİBİZ”

Aydın’ın alayına Cumhur İttifakı’yla birlikte talibiz. Kimse MHP’yi küçük görmesin. MHP Türkiye’nin varolması için Cumhur İttifakı’nı kurdu. Türkiye sevdamızdan başka bir şey yok. Allah’ın izniyle birlik ve beraberlik içinde olursa Aydın’da yıkılmayacak kale yok. Biz iktidarız, Cumhur İttifakı’yız. Yaptıklarımızı anlatacağım diyorum.

CHP’Yİ HEDEF ALDI

CHP’nin Aydın’da nereye geldiği en güzel örneği. Efeleri ilçe kongresinde şunu söyledim: “Karşımızda bir hanımefendi var.” Mağdur edebiyatı oynuyorlar. İki gün sonra CHP il başkanı bir açıklama yapıyor. Haluk Alıcık kadınlara hakaret etmişti. Didimli meclis üyemiz çöpler toplanmıyor dediğinde neredeydiniz? Bunu 2019’da yaşadım. 4 sene önce kendi personelimize elim bile değmedi halde haberler yaptılar. Allah için biz yaptıklarımızı anlatalım. Aydın’ın ne hale geldiğine bakalım? Diğer büyükşehirlerden ne kadar geride kaldı buna bakalım. Kim aday gösteriliyorsa onun etrafından toplanacağız.

“AYDIN’DA ZAFER BİZİM OLMALI”

Aydın’a, Denizli’ye, Manisa’ya bakmak lazım. Belediyecilik nasıl oluyor görmek lazım. Bu memlekette bu hareketin başarılı olması için özür dilenmesi gereken kim varsa özür dileyeceğiz. Aydın’da yerel seçimlerde hep birlikte yumruğu vuralım ve başarıyı elde edelim. Sizler isterseniz her şeyi yaparsınız. Aydın sağdır. Aydın sol olamaz. Adnan Menderes’in memleketidir. Dün Menderes’e yapılamayını bu millet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapmıştır. Ne olursak olalım Aydın’a zafer bizim olmalı.

Yerel yönetimde belediyenin seçildikten sonra partisi olmaz. Ama bunlarda bu yok. Biz onlardan daha iyi bayrağı taşıyacağız. Sizlerle birlikte bu kutlu davayı Aydın’da en iyi yere getireceğiz. Kimsenin koltukları garanti değil. Sokaktayız ve bunu görüyoruz. İnsanları kucaklarsanız insanlar sizi kucaklamaya hazır. Bu memleketin hizmetkarı olmak lazım.

“AYDIN KÖKSÜZ VE FİKİRSİZ SİYASETE LAYIK DEĞİL”

Köksüz ve fikirsiz siyaset Aydın’a layık değildir. Bugün atacağımız her adım önümüzdeki yeni yüzyılın imar ve ihyasını edecektir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin mimarı Türk Milleti’dir. Merkezden yerele umuda doğru yer alacaktır. Aklın yolu bir. Ayrılmadan ayrışmadan yerelde iktidar ülkede istikrar sağlamaktır. Bu yolda Cumhur İttifakı’yla inancımız tam. Geldiğimiz yer belli, gideceğimiz yer bellidir. Bizim sağ kolumuz efe yürekli hemşehrilerimizdir.

“GÜN KUCAKLAŞMA GÜNÜ”

Geçmişinden kopanların, tutunacakları dal yoktur. Bizim siyasetimizde, nefislerin yarışması, çıkarların kavgası yok. Dava arkadaşım sen yoksan bir eksiğiz anlayışı vardır. Gün birleşme ve bütünleşme günüdür. Kucaklaşmanın adresi MHP’dir. Uzlaşmanın adresi MHP’dir. Davamız tarla davası değil Türklük davasıdır. Bunun şahidi yüce Allah’tır.

24 Eyl 2023 - 14:08 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik