x

MİNİK FUTBOLCULARDAN ÇEVRECİLİK DERSİ

Aydın’da genç futbolcular, antrenman yaptıkları sahada çevre temizliği yaptı. Ortaya koydukları davranışla takdir toplayan gençler, futbol camiasına örnek oldu

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’ın Efeler ilçesindeki Aydın İdman Yurdu altyapısındaki minik futbolcular, örnek bir davranışa imza attı. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Aydın Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın İdman Yurdu Başkanı Bülent Demirayak, alt yapıdaki futbolcularıyla birlikte antrenman ve maçlarını yaptıkları Adnan Menderes Stadı 1 ve 2 No’lu Yan Sahalarda çevre temizliği yaptı.

Efeler’deki birçok takıma ev sahipliği yapan yan sahalarda antrenman ve maçlarda atılan pet bardak ve su şişelerini toplayıp çöp poşetine dolduran atan Aydın İdman Yurdu’nun genç futbolcular, bu davranışıyla takdir toplarken, abilerine de iyi bir örnek oldu.

Saha içine çöp atanlara tepki gösteren genç futbolcular, “Bu iki sahada sadece bizler antrenman ve maç yapmıyoruz. Bu sahaları birçok takım kullanıyor. Futbolcu abilerimizin içtikleri suların, pet şişe ve bardaklarını saha içerisine atmaları doğru değil. Bizler her antrenman sonrası çevre temizliği nasıl yapıyorsak onların da yapması gerek. Biz genç futbolcular onları örnek almak istiyoruz ama onlar saha içerisine çöp atıyorlar. Başkalarının saha içerisine attığı çöplerini bu seferlik biz topladık. Ricamız saha içerisine attıkları çöpleri toplayıp, çevre kirliği oluşturmamaları. Bundan sonra saha içerisine çöp atmayın” diyerek, sahaların temiz tutulması konusunda takımları uyardı.

24 Eyl 2023 - 18:36 - Yaşam

Muhabir  İhlas Haber Ajansı