VALİ CANBOLAT SÖKE'DE

Yaklaşık bir ay önce Aydın Valiliği'ne atanan Yakup Canpolat, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Söke'ye geldi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
VALİ CANBOLAT SÖKE'DE
VALİ CANBOLAT SÖKE'DE
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Bursa'dan Aydın'a atanan Yakup Canpolat, Aydın'ın ilçelerini gezmeye devam ediyor. Vali Canpolat, bugünkü ilçe ziyaretini Türkiye'nin önemli pamuk üretim merkezlerinden biri olan Söke’ye yaptı. Aydın Valisi Yakup Canpolat'ın ilçedeki ilk durağı kaymakamlık oldu.

Vali Canpolat'ı, Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Emre Mengi ile daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri karşıladı.

İADE-İ ZİYARET

Karşılama töreninin ardından Aydın Valisi Yakup Canpolat, kaymakamlık toplantı salonunda ilçe yetkililerinden brifing aldı.

Vali Yakup Canpolat Söke'de programı kapsamında, Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Başsavcı Mustafa Atbaş, Adalet Komisyonu Başkanı Tuğrul Durmaz ve 1. Ağır Ceza Reisi Ebucihat Polat’a iade-i ziyaret gerçekleştirdi.

HÜKÜMET KONAĞI İNŞAATINI İNCELEDİ

İnşaat çalışmaları devam eden Söke Yeni Hükümet Konağı’nda da incelemelerde bulunan Vali Canpolat, "Bugün Söke’ye kaymakamımızı ziyarete geldik ve aynı zamanda ilçemizi görmeye geldik.  b Burada devam eden Hükümet Konağı projemiz var, onu ve diğer tarihi önemli yerlerimizi göreceğiz. Bundan sonra sık sık gidip geleceğiz. Kaymakam benim dönem arkadaşım. Hayırlı olsun inşallah. Aydın’ı tanıyoruz, gayet güzel bir il. Bizim açımızdan gayet iyi. Gücümüzün yettiği kadar hizmet etmeye çalışacağız hep birlikte" ifadelerini kullandı.

Vali Canpolat daha sonra  Priene Antik Kenti ve Doğanbey Mahallesi’ni gezmek üzere yola çıktı. Ardından da Söke'de faaliyet gösteren bir zeytinyağı fabrikasını da ziyaret edecek olan Aydın Valisi Yakup Canpolat akşam saatlerinde ilçeden ayrılacak.

27 Eyl 2023 - 18:30 - Gündem

Mahreç  Ali Bulur