Didim’de masterler krizi

Didim’de faaliyet gösteren iki master takımından biri olan Didim Belediyespor Masterler, geçtiğimiz yıl şampiyon olduğu Masterler Veteranlar Ligi’ne bu sezon, ilçede oluşturulan baskı ve zorlama nedeniyle katılmama kararı aldı.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Master ve Veteran Futbol Ligi (TMVFL)’de, geçtiğimiz sezon şampiyonluğa ulaşan ve yeni sezon için tekrar başvuruda bulunan Didim Belediyespor Masterler, şok bir kararla ligden çekilme kararı aldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Didim Belediyespor Kulüp Başkanı Murat Küçüker, ilçede faaliyet gösteren Didim Masterler takımının kendilerine lige katılmaması üzerinde baskı yaptıklarını açıkladı.

GÜRSOY’DAN SİTEM DOLU PAYLAŞIM
Didim Belediyespor Masterler kurucusu ve aynı zamanda futbolcusu olan Hakan Gürsoy, Federasyon Başkanı da dahil olmak üzere Didim Masterler kulübüne sitem dolu paylaşımlarda bulundu. Gürsoy, “İlçedeki diğer Masterler Takımı olan (Dimas) Didim Masterler hocası ve başkanı Ali Rıza Gürbüz ile Yöneticisi Cemal Şahin'in federasyona yapmış oldukları ısrarcı baskı sonucu, TMVFL yönetimi geçen sene şampiyon olan takımımızı lige almamayı kararlaştırmıştır. Bu utanç verici karara imza atan Federasyon Başkanı Kenan Gürsu yönetimini ve bu kararın alınmasında ısrarcı olan Ali Rıza Gürbüz ve sözde yıllarca futbolun içinde görev yapmış olan Cemal Şahin'i şiddetle kınıyor, siz dostların yorumuna bırakıyorum. Hani spor dostluk, barış ve kardeşlikti? Yazıklar olsun sizin zihniyetinize” ifadelerine yer verdi.

04 Eki 2023 - 13:45 - Spor

Mahreç  Hakan Horata