Büyükşehir tatilde mi?

"Ben geldiğimde 60 köyün suyu yoktu" diyerek gazetecinin üstüne yürüyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 21. yüzyılda şehrin göbeğinde su getiremedi. Hafta sonu su verilmeyen Çeştepe Mahalle sakinleri isyan etti.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyükşehir tatilde mi?
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Efeler İlçe Kongresinde, "Ben geldiğimde 60 köyün suyu yoktu diyerek" kendisini eleştiren gazetecinin üstüne yürüyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 21'inci yüzyılda kentin göbeğine su getiremedi.

Aydın'ın merkez ilçesi Efeler'e bağlı Çeştepe Mahallesi'ne hafta sonu 2 gün su verilmedi. Mahalle sakinleri Aydın için yayın yapan sosyal medya hesaplarını mesaj yağmuruna tuttu.

Su sıkıntısı yazdıklarını isyan dolu sözlerle dile getiren vatandaşlar "Belediye tatilde mi?' diye sordu.

Çevre sakinleri şikayetini şu şekilde sıraladı:

"Çeştepe'de halen su yok millet taş devrine döndü lavabo ihtiyacını yaprak ile mi halledecek bu belediye yönetimi tatilde mi?"

"Çeştepe Mahallesi öğleden beri sular yok mağdur oluyoruz arıyoruz saat 6'da gelecek dediler saat 21:30 olmuş hala yok neden acaba gizli olsun"

"Sularımız hâlâ yok, arkadaşımın evinden su doldurup geldim. Arıza var dediler, nasıl bir arızaysa saatlerdir giderilemedi!"

"Biz de Çeştepe'de oturuyoruz. Evler artık kokacak susuzluktan her şey ortada kaldı kaç saat oldu hala çözüm bulunamadı mi gerçekten çok yazık"

09 Eki 2023 - 14:32 - Gündem

Mahreç  Melek Fırat