Aydın’ın sanayicileri endişeli

İsrail ile Filistin arasında başlayan savaşın ekonomiye yansımasını değerlendiren AYTO Başkanı Hakan Ülken, tüm ihracatçıların endişeli olduğunu ve oluşan kaosu ortamının ticareti olumsuz etkileyeceğini belirtti.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Aydın’ın sanayicileri endişeli
Aydın’ın sanayicileri endişeli
+3
Haber albümü için resme tıklayın

İsrail ile Filistin arasında yıllardır süre gelen çatışmalar son zamanlarda şiddetlenerek arttı. Geçtiğimiz günlerde İsrail hükümeti Filistin’e savaş ilan etti. Ortaya çıkan kaos, tüm dünyaya korku saldı. Birçok şeyin olumsuz etkileneceği savaşta dünya ekonomisinde dengelerin değişmesi an meselesi.

KAOS ORTAMI DÜNYA TİCARETİNİ OLUMSUZ ETKİLER
Ortadoğu’yu sarana ateşten ticaretin de olumsuz etkileneceğini vurgulayan Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, kaos ortamının bir an önce son bulmasını temenni etti. Ülken, “Sadece o bölgeye ihracat yapanlar özelinde değil, dünyanın herhangi bir yerinde oluşan kaos ortamı dünya ticaretini olumsuz etkiler. Son dönemde hem Ukrayna-Rusya savaşı hem de bu savaş endişeleri arttırdı. Ancak bir şekilde devam ediyor. Ticari kaygıdan öte, insani açıdan böyle hadiselerin cereyan etmemesini istiyoruz. umarım en kısa sürede bu kaos ortamı son bulur.” dedi.

09 Eki 2023 - 16:45 - Ekonomi

Mahreç  Ömer Harmankaya