Bozdoğan’a yakışacak!

Bozdoğan’da İsmet Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Bozdoğan’a yakışacak!
Bozdoğan’a yakışacak!
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Bozdoğan’da birçok öğrenciyi yetiştiren ve 2016’da depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan İsmet Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan okul yükseliyor.

VALİ CANBOLAT DENETLEDİ
Aydın Valiliği’ne atandıktan sonra ilçeleri gezen ve yatırımlar hakkında bilgi alan Vali Yakup Canbolat, Bozdoğan’daki İsmet Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatını da denetledi. Ziyaret sırasında okul binasının tasarım ve donanım özellikleri hakkında bilgi alındı. Yapılan sunumda, modern eğitim gereksinimlerine uygun olarak okulun çağdaş bir eğitim ortamı sağlayacağı vurgulandı. Yakup Canbolat, proje ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek özverili çabalarından dolayı takdirlerini iletti. Canbolat’a Kaymakam İbrahim Gökçe, Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş ve AK Parti İlçe Başkanı Nedim Aktaş eşlik etti.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL ÖĞRENCİLERİ AĞIRLAYACAK
24 derslikli okul binası, bodrum, zemin ve 3 kattan oluşuyor. İçerisinde metal ve elektrik atölyesi ve spor salonu da yer alıyor. Toplamda 10 bin metrekare alanı kapsayan proje, 2024’te ilk öğrencilerini ağırlayacak.

12 Eki 2023 - 10:20 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik