x

Sökeliler dikkat

58.si düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 6. Etabı Söke'den geçecek. Büyük heyecan öncesinde yetkililer Söke-Didim-Aydın yolunu kullanacak sürücülere uyarılarda bulundu.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye'nin tek uluslararası etaplı yol bisiklet yarışı olmasının yanı sıra dünya genelinde kıtalararası gerçekleşen ilk ve tek etaplı yol bisiklet yarışı olma özelliğini taşıyan 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (Tour of Turkey), 8 Ekim 2023 Pazar günü Alanya'dan başladı.

8 etapta toplam bin 235 kilometre pedal çevirecek olan sporcular, bisiklet turunun 6. Etabı Aydın il sınırları içerisinde bulunan Didim ve Söke ilçesinden sonra Ortaklar üzerinden Selçuk'a gidecek. 36 ülkeden 24 takım ve toplam 168 sporcunun yarışacağı 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 5 kıtada, 190 ülkede, 13 farklı dilde canlı yayınlanacak.

Turun 6. Etabının yarın (13 Ekim Perşembe) Söke'den geçecek olması büyük heyecan oluşturdu. Bu etap, şehrin güzelliklerini ve doğal zenginliklerini keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunacak. Bisikletçiler, muhteşem manzaralar eşliğinde pedallarken, Aydın'ın kültürel ve tarihi zenginliklerini de yakından gözlemleme fırsatı bulacak.

Öte yandan yetkililer saat 12.00-16.00 saatleri arasında Söke-Didim-Aydın yolunu kullanacak sürücülere dikkatli olunması uyarısında bulundu.

12 Eki 2023 - 19:08 - Spor

Muhabir  Ali Bulur