x

TIPIŞ TIPIŞ GELECEK

"İhaleye fesat karıştırma" ve "Edimin ifasına fesat karıştırma" suçlamalarıyla açılan davanın duruşmasına katılmamakta ısrar eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında bir kez daha mahkemeye ”Zorla getirilme” kararı alındı.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın'da Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun da aralarında bulunduğu 33 sanık hakkında "İhaleye fesat karıştırma" ve "Edimin ifasına fesat karıştırma" suçlamalarıyla açılan dava 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmüştü.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu duruşmaya katılmamıştı.

Mahkeme heyeti, eksik dosyaların tamamlanması ve Çerçioğlu'nun savunmasının alınması için duruşmayı bir kez daha ertelerken, hukuka saygı göstermemekte direnen Başkan hakkında bir kez daha duruşmaya zorla getirilmesi kararı alındı.

Haziran ayında 1. Ağır Ceza Mahkemesinde birleşen dosyalar için Çerçioğlu’ndan savunması istenmiş ve zorla getirilme kararı çıkmıştı.

Şimdi 4. Asliye Ceza Mahkemesinde "İhaleye fesat karıştırma" ve "Edimin ifasına fesat karıştırma" suçlarından 33 sanıkla birlikte yargılanan Çerçioğlu için aynı karar bir daha alındı. Mahkeme heyeti Çerçioğlu'nun mahkemeye zorla getirilmesini istedi.

12 Eki 2023 - 21:35 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat