x

Aydın esnafı tehlikede

Denizli'de başlayan dolandırıcılık olayı Aydın'da son buldu. Kendisini Diyanet İşleri müfettişi olarak tanıtan şahıs, kuyumcudan aldığı parayı kendi hesabına aktarmak için Aydınlı taksiciyi 'maşa' olarak kullandı.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Olay, Denizli'de bir kuyumcuda yaşandı. Kendisini Diyanet İşleri müfettişi olarak tanıtan bir şahıs, acil para ihtiyacı olduğunu söyleyerek elinde bulunan altınları değerinin altında satmak istediğini söyledi. Karlı bir iş olduğunu değerlendiren kuyumcu, altınları almadan parayı söylenen IBAN'a yatırdı. Ancak, dolandırıcının verdiği IBAN, paravan olarak kullanmayı hedeflediği taksiciye aitti.

TAKSİCİNİN GÜVENİNİ KAZANDI
Aydın'da bir taksici ile iletişime geçen dolandırıcı, kendisini bu sefer doktor olarak tanıttı. Taksicinin güvenini kazandıktan sonra Söke'de bir hastaneye gidip ilaç getirmesini istedi. İşin sonunda bin liralık yol parasını vermek için IBAN isteyen dolandırıcı, aldığı hesap numarasını kuyumcuya kendine aitmiş gibi gösterdi. Kuyumcu hesaba 100 bin lira gönderdi. Ardından dolandırıcı, iletişime geçtiği taksiciye paranın yanlışlık sonucu fazla gönderildiğini belirterek, "2 bin lira senin olsun 98 bin lirayı diğer hesabıma yatır" dedi ve paranın kendi hesabına aktarılmasını sağladı.

Kuyumcu altınlar gelmeyince dolandırıldığını anladı. Para gönderdiği IBAN sahibi taksiciden şikayetçi oldu. Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Aydın'da birden çok taksici ve esnafın bu şekilde dolandırıcılığa alet edildiği bilgisine ulaşıldı.

13 Eki 2023 - 13:17 - Asayiş

Muhabir  Melek Fırat