x

Sökeli ahilere büyük onur

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 2023 yılı Ahilik Kutlamaları kapsamında, Aydın’ın Söke, Kuşadası ve Didim ilçelerinde yılın ahisi seçilen esnaflara düzenlenen törenle plaket takdim etti.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) 2023 Ahilik Kutlamaları kapsamında, Söke'de ahilik geleneğini yaşatan esnaflarla kahvaltıda buluştu.

Programa Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muhammet Ali Künkcü, Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar, Söke İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp ile Söke, Kuşadası ve Didim Esnaf Odalarının ahileri, başkanları, başkan vekilleri, genel sekreterleri katıldı.

GELECEK NESİLLERE TAŞIMALIYIZ
Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar konuşmasında, ekmeğinin, çocuklarının ve ailesinin geleceğinin peşindeki tüm esnafların nice Ahilik kutlamalarında bir arada olmaları temennisinde bulundu. Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan ise ahiliğin temelinde doğru, dürüst ve örnek esnaf olmanın yattığını belirtti ve yılın ahisi seçilen esnafları kutladı.

PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından yılın ahisi seçilen, Serpil Artan, Casim Çetinkaya, Adnan Malkoç, Muhittin Görgülü, Muhsin Çetin, Hakkı Emir, Cavit Bozacı, Seyfettin Özel, Naci Arıcı, Hüseyin Bakırcı, İsmail Kınacı, Murat Beken, İdris Kaya, Sezgin Tunçay, Mahmut Özdaşçı ve Durmuş Foçalılar’a plaket ve hediyeleri takdim edildi.

13 Eki 2023 - 13:55 - Gündem

Muhabir  Ali Bulur