x

Geleceğe yatırım

Nazilli Belediyespor, Datça 1923 Futbol Okulu’ndan 3 genç futbolcuyu transfer etti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Son dönemde altyapıya yaptığı yatırımlarla Türk futboluna genç yetenekleri kazandıran Nazilli Belediyespor, genç takımlarına 3 oyuncuyu daha dahil etti. Datça 1923 Futbol Okulu’nda forma giyen 14 yaşındaki Turap Ege Sarıtoprak, Musa Sönmez ve Toprak Kurt Nazilli Belediyespor 'a transfer oldu.

“ÇALIŞMALARIN MEYVESİNİ ALIYORUZ”
Datça 1923 Kulüp Başkanı Tezcan Görgülü, yaptığı açıklamada ‘'Daha önce de söylediğimiz gibi Datça'mızdan 6-7 çocuğumuza ülkemizin Profesyonel kulüpleri talip ve arkasından gelen bir çok değerli sporcumuz var. Çocuklarımızla gururlanıyoruz. Bu başarıda en önemli faktör kulüp antrenörlerimizin geçmişte profesyonel olarak futbol oynamış olmaları. Akademisyen olmaları, bu işin anatomisini, fizyolojisini ve de sporcu psikolojisini çok iyi anlıyor olan UEFA A , UEFA B belgeli antrenörlerle çalışıyor olmamız. Çocuklarımıza temel futbol eğitimini en iyi şekilde vererek, yarışmalardaki başarılarımızın meyvesini almaya başlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Antrenör Güneş Can Görgülü ise, yetenekli çocuklarımızı profesyonel kulüplere göndermek için çalışmalarına devam ettikleri aktardı.

13 Eki 2023 - 14:59 - Spor

Muhabir  Mustafa Çelik