x

Aydınlı dolandırıcılara 'Yunus' kancası

Aydın’da girdikleri iş yerlerinden ’yanımda nakit yok, havale göndereyim’ diyerek sahte dekont ve ekran görüntüleri ile dolandıran 2 şüpheli Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ve ’yunus’ olarak bilinen motosikletli polis timi tarafından kıskıvrak yakalandı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın'da önce Söke, ardından Efeler olmak üzere alışveriş yaptıkları iş yerlerini ‘Yanımda nakit yok, havale göndereyim’ diyerek sahte dekont ve ekran görüntüleri ile dolandıran şebeke bu defa Aydın’da esnafların canını yaktı.

Gittikleri mağaza ve iş yerlerinde kendilerini karı-koca olarak tanıtıp aldıkları ürünlerin paralarını vermeden giden şüpheliler çeşitli mağazaları dolandırdı.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz gün Söke ilçesinde biri kadın iki şahıs üç işyerinden alışveriş yaptı. IBAN aracılığıyla yaptıkları ödemeler hesaba geçmedi. İki giyim mağazasından yaklaşık 22 bin, bir telefon mağazasından sahte dekont ile ödemeyi hesaba geçtiklerini belirtti.

Dolandırıcılar, ikinci adres olarak Efeler'de aynı taktikle dükkanları mağdur etti. Pazar günü ilçe merkezindeki kıyafet satan mağazadan yüklü miktarda alışveriş yapan biri kadın iki kişi, aynı yöntemi kullandı.

YUNUS EKİPLERİNE TAKILDILAR
Şüpheliler, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ve ’yunus’ olarak bilinen motosikletli polis timi tarafından kıskıvrak yakalandı. Yakalanan M.A. B.A. isimli şüpheliler gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

13 Eki 2023 - 16:28 - Asayiş

Muhabir  İhlas Haber Ajansı