x

SONUNDA O DA PES ETTİ

Yeniden Refah Partisi Aydın İl Başkanlığı’nın, Hüseyin Aksu'nun adaylığını açıklaması kentte gündem oldu. Bu açıklama üzerine konuşan Aksu, “Aday değilim” diyerek konuyu bir adım daha öteye taşıdı ve siyaseti bıraktığını duyurdu.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yerel seçim yaklaşırken siyaset kulisleri de ısındı. Yeniden Refah Partisi Aydın İl teşkilatı, eski Belediye Başkanı Hüseyin Aksu'nun partilerinden aday olduğunu açıkladı. Siyaset kulislerini bir anda dalgalandıran bu açıklama üzerine Aksu “Bana rağmen açıklama yapıldı” diyerek aday olmadığını duyurunca parti kanadından da hemen karşı cevap geldi.

İl Başkanlığından yapılan açıklamada süreç anlatıldı, Aksu'ya mevcut başkan Özlem Çerçioğlu’nun baskı yaptığı iddia edildi, Aksu’nun bu baskılar nedeniyle geri adım attığı ileri sürüldü.

“BASKILARA DAYANAMADI”

İl Başkan Yardımcısı Cumali Uçar, "Biz dün bir araya geldik kabul etmişti. Sonrasında aradı ‘Habercilere kabul etmeyeceğimi söyleyeceğim. Yoksa şu anki yerimden de olurum. Özlem Çerçioğlu baskı yapıyor. Ben şimdi aday olmayı düşünmüyorum. Yurt dışında bir firma ile mühendislik üzerine görüşüyorum. Şuan da bir şey yapmam. Beni de Efeler Belediye Başkanı gibi silerler, iftira atarlar. Geçmişimde güzel bir belediyeciliğim var ama ben bu baskılara dayanamam’ dedi" ifadelerini kullandı.

“SİYASETİ BIRAKTIM”

Bu açıklamanın ardından ise Aksu’dan radikal bir çıkış geldi. Aksu siyasetten tamamen çekildiğini duyurdu.  

Yeniden Refah Partisi'nin kendisine emri vaki yaptığını dile getiren Hüseyin Aksu açıklamasını MANŞET üzerinden yaptı. Aksu, "Nezaket ziyaretime geldiler. Bana rağmen adayları olduğumu açıkladılar. Açıklıyorlarsa da ayıp ediyorlar. Emri vaki ile olmaz. Şuan siyasetten uzağım dedim kendilerine. Hüseyin Aksu siyaseti bıraktı dersin"  şeklinde konuştu.

13 Eki 2023 - 18:48 - Siyaset

Muhabir  Melek Fırat