x

Büyükşehir'e isyan!

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yol genişletme çalışması çevrede yaşayanların kabusu oldu. Çalışmalar sırasında sulama yapılmaması nedeniyle kalkan toz nefes almayı imkansız hale getirdi. Vatandaşlar kendilerini toza bulayan çalışmanın ağaç katliamına neden olduğunu da belirtti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Aydın’ın Efeler ilçesi Yılmazköy’de devam eden yol genişletme çalışması çevrede yaşayanların nefes almasını imkansız hale getirdi.  

Çalışmalar devam ederken, yolun sulanmaması, araç geçişlerine büyük bir toz kütlesinin havalanmasına neden oluyor.

Toz duman içinde kalan çevredeki vatandaşlar sorunun çözümünü Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde arıyor ama nafile!

Manşet’in Whats App hattına görüntüleri gönderen vatandaşlar yaşadıkları zorluğu dile getirdi. Büyükşehir Belediyesini aradıklarını kaydeden çevre sakinleri “Her araç geçişinde toza bulanıyoruz. Çocuklarımız nefes almakta zorlanıyor. Çocuklarımız bu tozu solumak zorunda mı? Yolun sulanması için ve toz kalkmaması için iki sefer aradık, ikincide resmen “nereyi istiyorsanız orayı arayın” cevabını aldık. Artık sesimiz duyulsun.  Nefes almak istiyoruz” dedi.

AĞAÇ KATLİAMI DA VAR

Vatandaşların dikkat çektiği bir diğer nokta da yol çalışması sırasında ağaçların kesildiğini ve deyim yerindeyse “Katliam” yapıldığını ileri sürdü.

Ekli Dosyalar

13 Eki 2023 - 20:00 - Gündem

Muhabir  Haber Merkezi