x

6. Etapta zafer Langelotti'nin

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Bodrum-Selçuk etabını Burgos Takımı’ndan Victor Langelotti kazandı. 6. Etapta bisikletliler Aydın’ın ilçeleri Didim ve Söke’den geçip Ortaklar üzerinden Selçuk'a gitmişti.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun altıncı etabı Bodrum - Selçuk etabı ile tamamlandı. Bu etapta  bisikletliler Aydın’ın Didim ve Söke İlçelerinden de geçmişti.

193.3 kilometrelik Bodrum-Selçuk etabını Burgos Takımı’ndan Victor Langelotti 4 saat 46 dakika 34 saniye ile kazandı. Üç gündür genel ferdi klasman birincisi olan Astana Takımı’ndan Alexey Lutsenko yarınki Selçuk-Manisa - İzmir etabında da Turkuaz Mayo’yu giymeye devam edecek.

İNİŞTE KAZALAR MEYDANA GELDİ

Şirince inişi gerçekleşirken UAE Emirates Takımı'ndan Ryan Gibbons virajı alamayarak bariyerlere çarptı. Kaza anından hemen sonra Spor-Toto Takımı'ndan Doğukan Arıkan, Gibbons'un tedavisi yapılırken kendisine çarptı. Üçüncü kaza Konya Büyükşehir Belediye Takımı'ndan Burak Abay'ın başına geldi.

7. ETAP SELÇUK-MANİSA-İZMİR ARASINDA KOŞULACAK

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun yedinci etabı yarın koşulacak. Bisikletçiler 159.8 kilometrelik etabı tamamladıktan sonra taşıma ile İstanbul’a geçecek ve Pazar günü Sultanahmet’ten verilecek startla bisikletçiler iki kıtadan geçip yine Sultanahmet’te yapılacak finişle İstanbul-İstanbul etabıyla TUR2023’ü sonlandırmış olacak.

13 Eki 2023 - 21:55 - Spor

Muhabir  İhlas Haber Ajansı