x

AYDIN’IN KÜLTÜR HAZİNELERİ GÖZ DOLDURDU

Adnan Menderes Üniversitesi’nin ev sahipliği, Nazilli Belediyesi iş birliğinde düzenlenen ‘Aydın’ın Fethi ve Aydın Bey Sempozyumu’nun devamı olan ‘Aydın Bey Coğrafyasında Kültür Gezisi’ne katılanlar kentin kültür hazinelerine hayran kaldı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyetin 100. yılında gerçekleştirilen ‘Aydın’ın Fethi ve Aydın Bey Sempozyumu’ kapsamında düzenlenen geziye, ADÜ  Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF) Dekan V. Prof. Dr. Aysun Sarıbey Haykıran, İTBF Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Kemal Ramazan Haykıran ve akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Beyliğin atası olan ve şehre ismini veren Aydın Bey’in tanınması ve bilinirliğinin artması amacıyla Prof. Dr. Mehmet Şeker önderliğinde düzenlenen gezide, Kuyucak ilçesinde bulunan ‘Hafsa Hatun Türbesi’ ve Karacasu ilçesinde bulunan ‘Aydın Bey Türbesi’, ‘Eş Şeyh Süleyman Rüşdi Hz. (K.Z.A) Türbesi’ ve ‘DedeBağ Türbesi’ ziyaret edildi.

Geziye katılanlar binlerce yıllık tarihe sahip Aydın’ın kültür hazinelerinin görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

14 Eki 2023 - 00:23 - Kültür Sanat

Muhabir  Haber Merkezi