x

Ne ararsan var

Kuşadası’nda can dostlar ve ziyaretçiler için huzurlu bir yaşam alanı haline getirilen Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, her geçen gün bölgenin en modern ve donanımlı merkezi haline geliyor. Konuk ettiği patili dostlar için her detayın düşünüldüğü rehabilitasyon merkezi, başladığı müzik yayını ile de notaların tedavi edici ve sakinleştirici gücünden yararlanıyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kuşadası Evcil Hayvan Bakım Merkezi’nin şartları iyileştirildi. Alt ve üst yapısı bütünüyle yenilenerek tedavileri ve nekahet evreleri süren hayvanların sağlıklı ve huzurlu bir ortamda konuk edilebilmeleri için gerekli tüm düzenlemelerin büyük bir özen ve estetik anlayışı ile yapıldığı Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, yeni eklenen teşhis ve tedavi imkanları ile de dikkat çekiyor.

YAŞAM ALANLARI KONFORLU HALE GETİRİLDİ

Konuk edilen can dostlar için çok daha sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturuldu. Alt yapısı bütünüyle yenilenen merkezdeki hayvanların kaldığı padoklar onarılarak sayıları artırıldı. Alanda yer alan padok, merkez binası ve kedi tedavi ünitesinin bakım ve onarım işlemlerini tamamlayan ekipler, gölgeliklerin sayısını da arttırdı. Ayrıca merkeze at ve eşekler için bir bölüm daha eklendi.

TEDAVİLERİ İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Tesis tam donanımlı bir hayvan hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Geçtiğimiz aylarda hizmete giren Kedi Tedavi Ünitesi’nin ardından doğru teşhis ve tedavi için gerekli teknik cihazlarla güçlendirilen merkez, bünyesine eklenen röntgen, hemogram, kan sayım cihazı, özellikle yavru hayvanlar için büyük önem taşıyan tam donanımlı yoğun bakım üniteleri ve ameliyathanesi ile geçmişte yapamadığı pek çok tıbbi müdahaleyi yapabilir duruma geldi.

ŞİFA VEREN NOTALAR YÜKSELİYOR

Daha fazla hayvanın hayata tutunmasına imkan sağlayacak fiziki ve teknik imkanların yanı sıra 3 uzman veteriner, 8 veteriner teknikerinden oluşan profesyonel kadrosu ve hayvan sever kadrosu ile şifa dağıtan Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, son olarak başladığı müzik yayını ile de notaların tedavi edici ve sakinleştirici gücünden yararlanmaya başladı. Tedavi edilen hasta veya yaralı kedi ve köpeklerin yaşadığı kaygı, stres, korku gibi durumları azalttığı düşünülen müzik yayını, hayvan severleri de oldukça memnun etti.

14 Eki 2023 - 11:36 - Gündem

Muhabir  İhlas Haber Ajansı