x

AK Parti’de hedef Nazilli!

Yeni göreve gelen AK Parti Nazilli İlçe Yönetimi tanıtıldı. İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, 4 dönemdir yereldeki başarısızlığa dikkat çekip öz eleştiri yaptı. Beyazıt, 31 Mart 2024’te Nazilli’de zafer hedeflediklerini söyledi. Eski Milletvekili Ahmet Ertürk ise adayın belirlenmesinde teşkilatın dinlenmesi gerektiğini kaydetti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
+4
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti’yi Nazilli’de 31 Mart 2024 Yerel Seçimi’ne götürecek kadro belli oldu. Önceki gün Genel Merkez’in oluruyla açıklanan yeni ilçe yönetimi kahvaltıda buluştu. Öğretmenevi’nde düzenlenen programa AK Parti Aydın eski Milletvekili Ahmet Ertürk, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, MKYK Üyesi Umut Tuncer, İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. Yeni yönetim kurulu üyeleri basına tanıtıldı.

ÖZ ELEŞTİRİ YAPIP İDDİALI KONUŞTU

İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, AK Parti’nin Nazilli’de genel seçimlerdeki başarısını, yerel seçimlere yansıtamadığını söyleyerek öz eleştiri yaptı. Volkan Beyazıt, 31 Mart 2024 seçimlerinden zaferle ayrılacaklarını belirterek, “Yorulan hiçbir arkadaşımız yok. Yönetimimizden bazılarını il yönetimimize emanet ettik. Bazı arkadaşlarımız meclis üyesi adaylığını beklemek için kenara çekildiler. Biz yerel yönetim bazında Nazilli’de 4 dönemdir başarı elde edemedik. Seçimi kazanamadık. Başaramadık sonuç kötü oldu. Kaybeden yine Nazilli oldu. İktidarla buluşamayan bir yerel yönetim oldu. Belediye Başkanımız Kürşat Bey’in destekleriyle yerel yönetimde bayrağı sallamaya başladık. Bu bayrağı en zirveye taşıyıp bileğimizin hakkıyla Nazilli semalarına dikeceğiz. Büyükşehir’in elde edilmesinde Nazilli’nin büyük payı olacak. Nazilli, Büyükşehir seçimlerinde kilit ilçedir. Sağın en güçlü olduğu ilçedir. 31 Mart’ta hep beraber daha da güzel bir Nazilli için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” dedi.

“ADAY BELİRLENİRKEN TEŞKİLATLAR DİNLENMELİ”

Nazilli Kurucu İlçe Başkanı ve eski Milletvekili Ahmet Ertürk ise yerel seçimlerde adayların belirlenmesinde teşkilatın önemine dikkat çekti. Teşkilatın mutlaka dinlenmesi gerektiğini vurgulayan Ahmet Ertürk, “O sıkıntılı günlerde Nazilli Devlet Hastanesi ve Adliye binası kazandırdık. Okullar yaptık pek çok işer yaptık ama belediye başkanlığını kazanamadık. Partimizi hak ettiği bir şekilde Aydın ve Nazilli’de temsil etme hakkına nail olduk. Nasip olmadı. Adaylarımızın belirlenmesi lazım. Anketler düzenleniyor. Fakat bu seçimde ilçe yönetimi çok önemli. İlçe yönetimi dinlenmeli. Dinlenmediği zaman sorun oluyor. Bunun çeşitli örnekleri var. Yeni ilçe yönetimimizin doğru ve hizmet adaylarıyla karar vereceğine inanıyorum. Eskiler ve yeniler birlikte olursak seçimi kazanmaya çok yakınız. Büyükşehir’i de kazanmaya çok yakınız. 2 defa kaybettik ama bu defa yakınız. Teşkilatımız halkımızın sesine kulak vermesi lazım” ifadelerine yer verdi.

“NAZİLLİ HEDEFİNDEN VAZGEÇMİŞ DEĞİL”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise yerelde ipi göğüsleyecek kadronun içerisinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek şunları söyledi;
“31 Mart 2024’ü zaferle sonuçlandıracağımız bir seçimin ilk adımlarını atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Aydın’ı istiyor. İnşallah genel yönetim ile yerel yönetimin bir arada olmasını Aydın yaşayacaktır. 4 Şubat 2023’te Nazilli’de Cumhurbaşkanımızı ağırladık. O günleri görmek büyük bir kıvançtı. Cumhurbaşkanımız Nazilli’ye yapılacaklar için gerekli talimatlarını verdi ancak 6 Şubat’a yer yüzünün gördüğü en büyük depremi yaşadık. Orada her yer yıkılmışken Nazilli’yle ilgili bir şey istemeye kendimize zulh edindik. Nazilli hiçbir hedefinden vazgeçmiş değil. Biraz geç olsa da gerçekleştireceğiz.”

14 Eki 2023 - 13:36 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik