x

Esnafa müjde

Esnafın sorunları için Ankara’ya giden Söke Kahveciler Odası Başkanı Ali Öztürk, hükümetin Kasım ve Aralık ayında yeni torba yasa için çalıştığını söyledi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Artan kira ve akaryakıt fiyatları kahveci esnafını da vurdu. Maliyetlerden şikayet eden esnaf, desteklemelerin artmasını istedi. Konuyla ilgili bir dosya hazırlayan Söke Kahveciler Odası Başkanı Ali Öztürk, Ankara’nın yolunu tuttu. 3 gün boyunca Ankara’da kurumları ziyaret eden Başkan Öztürk, esnafın sorunları için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini de vurguladı.

Söke Kahveciler Odası Başkanı Ali Öztürk, Aydın Kahveciler Odası Başkanı Uğur Anbarlı ile birlikte TESKOM Genel Başkanı Abdülkadir Akgül, AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Esnaf Sanatkarlar Müdürü Taha Enis ile bir araya geldi.

Kasım ve Aralık ayında ek torba yasanın hazırlanacağını söyleyen Ali Öztürk, şu ifadelere yer verdi;
“Bu yasada esnafımıza iyileştirmeler yapılacakmış. En önemlisi ise sigortalı çalışan ile Bağkurlular arasında ki gün sayısı aynı olacak. Biz bunun için çok uğraşmıştık. İnşallah Kasım veya Aralık ayında bu sayı eşitlenecek. Kasım ayında tekrardan Ankara’ya gideceğiz. Her gittigimizde yeni bir müjdeyle döneceğiz. Esnafımız için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz."

14 Eki 2023 - 13:50 - Gündem

Muhabir  Ali Bulur