x

CHP Denizli’den Özel destek

CHP’de 5 Kasım’da gerçekleşecek olan kurultay öncesi Denizli İl Örgütü tarafından Özgür Özel’in Genel Başkan adaylığı için toplanan imzalar, teslim edildi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) yaklaşan kurultay öncesi Denizli’ye gelen ve değişim isteyen partililerin adayı olan Özgür Özel, Denizli’deki 14 kurultay delegesinin imzasını aldı. 

CHP Denizli İl ve İlçe Örgütleri, Genel Başkan Adayı olduğunu açıklayan Özgür Özel’in adaylığına destek verdiklerini açıkladı.

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum tarafından yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin olumsuzlukları giderecek kadroları oluşturmaya ve taze kana ihtiyacı vardır. Cumhuriyet Halk Partisi sosyolojik gerçeklikle yüzleşmek ve kişilerin siyasi egemenliğini devam ettirme tutuculuğundan uzaklaşmak zorundadır. Tüm bu nedenlerden dolayı Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl ve İlçe Örgütleri ile Kurultay delegelerinin tamamı olarak aşağıda imzası olan bizler 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Genel Kurulunda, kişilerin değişiminden çok yönetim anlayışının değişmesini isteyen, örgütlü gücün Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Halk Partisini hak ettiği yere taşıyacağına inanan, bu doğrultuda oluşturduğu çalışma gruplarıyla geçmişteki hataların tekrarlanmasını engelleyeceğine inandığımız Cumhuriyet Halk Partisi TBMM Grup Başkanımız Özgür Özel’i destekleme kararı vermiş bulunuyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Örgütü, 19 İlçe Örgütü, kadın ve gençlik kolları ve Kurultay Delegeleri adınadır” denildi.

14 Eki 2023 - 15:38 - Siyaset

Muhabir  İhlas Haber Ajansı