x

Nazilli’de para krizi!

Nazilli Belediyespor’da krizlerin ardı arkası kesilmiyor. Devir tartışmalarının ardından Süleyman Urkay’ın istifasıyla sarsılan siyah beyazlılarda şimdi de para krizi patlak verdi. Sahadaki olağanüstü mücadeleye rağmen alacaklarını tahsil edemeyen oyuncular şehirden destek bekliyor.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Sahasında ağırladığı Kırşehir FK’ı 3-0’la geçen Nazilli Belediyespor puanını 19’a çıkartarak lider Vanspor’un 2 puan arkasında 2’nci sırada yer aldı. Sahadaki futboluyla alkış alan siyah beyazlılarda patlak veren para krizi galibiyete gölge düşürdü. Maç sonunda açıklamalarda bulunan teknik direktör Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu takımda yaşanan finansal sorunlarını kamuoyuyla paylaşıp isyan bayrağını çekti.

PARA KRİZİ YAŞANIYOR

Sezon başında yaşanan devir tartışmalarının ardından Denizlili iş insanı Süleyman Urkay’a satılan takım, ligin başlamasına 10 gün kala kuruldu. 4’ncü haftada oynanan Bursaspor maçının ardından Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile anlaşamayan Süleyman Urkay başkanlıktan istifa etti. Yerine gelen Şahin Kaya ve yönetiminin, iş dünyasına yaptığı destek çağrısı da şehirde karşılık bulmadı. Ekonomik sorunların baş gösterdiği Naz Naz, galibiyete sevinemedi.

FUTBOLCULAR DESTEK BEKLİYOR

Nazilli Belediyespor’da futbolcuların maç başı ve peşinat ücretlerinin yatırılmadığı öğrenildi. Sözleşmesi devam eden oyuncuların da geçtiğimiz sezondan alacaklarının bulunduğu kaydedildi. Serik Belediyespor maçının primlerinin de henüz yatırılmadığı aktarıldı. Öte yandan, maddi zorluklar içerisinde müthiş bir mücadele örneği sergileyen futbolcular da şehirden destek bekliyor.

YÖNETİM YALNIZ KALDI

Mevcut Başkan Şahin Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, yaşanan sıkıntılara rağmen elde edilen sportif başarı karşısında destek bulamamaktan yakınıyor. Oyuncuların alacaklarını ödemek için büyük bir mücadele veren yönetim, siyasiler, iş adamları ve firmalardan kulübü maddi yönden desteklemelerini istiyor. Yönetim, kombine, reklam panosu satışları gibi girişimlerle finansal kaynak yaratmaya çalışsa da ödemeleri gerçekleştirmekte güçlük çekiyor.

14 Eki 2023 - 19:26 - Spor

Muhabir  Mustafa Çelik