x

Aydınlı öğrencilere burs imkanı!

Ankara Aydınlılar Derneği, Aydınlı öğrenciler için burs duyurusunda bulundu. Derneğin sağlayacağı fırsattan yararlanmak isteyen öğrenciler için son gün 31 Ekim.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ankara'da bulunan Aydınlılar Derneği, kentinin öğrencilere fayda sağlamaya devam ediyor. Aydınlı olup Ankara'da üniversite kazanan ve belli şartları sağlayan öğrencilere burs veriyor.

Dernekten yapılan açıklamada," Ankara’daki üniversiteleri kazanan *Aydınlı öğrenciler için burs başvuru şartları ve müracaat formu,* www.aydinlilar.org veya efeler.org internet adresimizde burslar başlığı altında yer almaktadır. Burs başvurusunda bulunacak öğrencilerimizin başvuru formunu doldurup, istenen bilgi ve belgeleri derneğimize getirmeleri veya [email protected] mail adresimize mail atmaları gerekmektedir. Geçen yıl burs alan öğrenciler de burs almak istemeleri halinde yeniden müracaat etmeleri gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

28 KASIM'DA AÇIKLANACAK
31 Ekim'de sona erecek başvurusu sonrası komite, yoğunluğa göre 11-12 Kasım 2023 ve 18-19 Kasım 2023 tarihleri arasında müracaat eden öğrencilerle birebir görüşme gerçekleştirecek. 28 Kasım'da kazanan öğrencilerin duyurusu yapılacak.

İŞTE ŞARTLAR
Dernek tarafından Kasım ayından Haziran ayına kadar 750 TL öğrenci bursu verilmesi planlanırken, ihtiyacı olan öğrencilerin belirlenmesinde öğrencinin anne ve/veya babasının sağ olup olmadığı, ailenin gelir durumu, öğrencinin kardeş sayısı, öğrencinin başarı durumu gibi hususlar dikkate alınacak.

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI
Öğrencilere destek olmak isteyen hayırseverlere da seslenen dernek yönetimi, " Geçtiğimiz yıllarda maddi ve manevi destekte bulunan tüm hayırseverlerimize, öğrencilerimiz adına en kalbi duygularla şükranlarımızı sunarız . Yeni dönemde de aynı katkının hemşerilerimiz tarafından verileceği inancıyla kampanyamıza destek olacak hemşerilerimize şimdiden teşekkür ederiz" dedi.

15 Eki 2023 - 12:14 - Ekonomi

Muhabir  Melek Fırat