x

Aydınlı vatandaştan Çerçioğlu'na isyan

Aydın'da yaşayan emekli Rıdvan Kale'nin faturalarla başı dertte. 3 kişi yaşadıkları eve aylardır 3 bin TL'ye yakın fatura geldiğini dile getiren Kale, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve ASKİ'ye isyan ederek, "Benim derdime çare bulsunlar. Özlem hanım duysun bunu. Başa gelip oturmak değil. Yazıklar olsun verdiğim oylara" dedi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Köprülü Mahallesi 1603 Sokak'ta oturan Rıdvan Kale, 4 aydır yüklü faturalarla boğuşuyor. 3 kişi yaşadıkları eve 2 veya 3 bin liralık faturaların gelmesine isyan eden Kale, ne kadar uğraşsa da derdini ne Büyükşehir Belediyesi ne de ASKİ'ye anlatabildi. Aydınlı vatandaş, MANŞET aracılığıyla yaşadığı sıkıntılara değindi.

SONUÇ ALAMADI
Kaçak olma ihtimaline yönelik tesisatçı çağırdığını ancak bir şey bulamadıklarını aktaran Kale, "Her yere müracaat ettim. Dilekçe istediler verdim. Hiçbir sonuç alamadım. Taksitlerim bitmeden, bu ay 2 bin 700 küsur yeniden su parası geldi. Bu kadar abes fatura olmaz. Evde 3 kişi yaşıyoruz. Kaçak var diyorlar. Sucu getirdim, baktırdım. 'Kaçak yok' dediler. Buna belediye baksın. Vatandaşa 'Kaçağı bul' diyorlar ben nasıl bulayım" sözlerini kaydetti.

YAZIKLAR OLSUN VERDİĞİM OYLARA
Derdine çare bulmaları için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na seslenen Kale, "Masa başında oturup yönetmek olmaz. Ben emekliyim. 7 bin 500 lira maaş alıyorum. 3 bin lira buna verdikten sonra taş mı yiyeceğim. Özlem hanım duysun bunu. Başa gelip oturmak değil. Yazıklar olsun verdiğim oylara" diye konuştu.

16 Eki 2023 - 15:00 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat