x

Nazilli’ye yıldırım düştü!

CHP’nin Nazilli Belediye Başkanlığı adaylığı için yaptırdığı anketlerde adı geçen Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya MANŞET’e konuştu. Yıldırımkaya adaylık beklentisinin olduğunu belirterek, “Korkmuyoruz. Çünkü bir tecrübemiz var” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

38. Kurultay sürecinde olan CHP’de bir yandan da yerel seçim hazırlıkları devam ediyor. Genel Merkez’in talimatıyla CHP Aydın İl Başkanlığı ilçelerde muhtemel adaylar için anket çalışmalarına başladı. Aydın’ın en büyük ikinci ilçesi olan Nazilli için de anketlerde Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’nın ismi yer aldı.

“BEKLENTİMİZ VAR”
1999 yılında Doğru Yol Partisi’yle Atça Belediye Başkanlığı’yla başladığı ve 4 dönemdir devam eden serüvene Nazilli Belediye Başkanlığı’yla devam etmek istediğini söyledi. Nazilli’de güzel şeyler yapmak istediğini ifade eden Yıldırımkaya, “36 ilden büyük bir ilçeyi hizmet etmek kadar hiç bir şey olamaz. Programlarla, projelerle çok iyi çalıştık. Bir beklentimiz var. Bu işler nasiptir. Ne kadar yaparsan yap Allah’ın takdiriyle her şey olur. Hayırlısıyla biz elimizden geleni yapacağımıza eminim. En azından bizim herhangi bir yanlışımız olmadı. Çok şükür yani güzel işler yaparız. Belediyenin parasını kendi paramız olarak görerek biz bu günlere geldik. Zaten aynı mantıkla ilerleriz. Yine kılı kırk yararak da Nazilli halkına zarar gelmeyecek şekilde yaparız diye düşünüyorum” dedi.

“KORKMUYORUM TECRÜBEMİZ VAR”
Nazillili seçmenin dışarıdan bir adayı kabul edip etmeyeceği yönündeki görüşlere ilişkin de konuşan Osman Yıldırımkaya, “Isparta’da doğdum ama 19 yaşında matematik öğretmeni olarak geldim. Çocuk denecek yaştaydım. 45 yıldan beri burada yaşıyorum. Çünkü tarımıyla, sanayisiyle, turizmiyle, hava şartlarıyla, insan yapısıyla müthiş bir bölgedir. Biz kararımızı yıllar öncesinde verdik bu bölgede yaşamakla alakalı. İnşallah bu işler nasip işidir, çok da kafayı takarsan olmaz burada bizim tecrübenin ön plana çıkacağını düşünüyorum. Ben 4 dönemdir bu işi zaten yapıyorum. Nazilli de aşağı yukarı 10 kat büyüklüğünde bir ilçe. Yükü ağır ama bunu bilerek gireceğiz ve korkmuyoruz. Çünkü bir tecrübemiz var” İfadelerine yer verdi.

ÇERÇİOĞLU’NA ÇOK YAKIN
1999 yılındaki yerel seçimlerde Doğru Yol Partisi’nden Atça Belediye Başkanı seçilen Osman Yıldırımkaya, 2008’de AK Parti’ye transfer oldu. 2009’da aday gösterilmeyen Yıldırımkaya 2014’te CHP’den Sultanhisar Belediye Başkanlığı’na seçilirken 2019’da güven tazeledi. Uzun yıllar Jantsa’da çalışan Yıldırımkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yakınlığıyla biliniyor.

16 Eki 2023 - 16:47 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik