x

Söke'ye dev bütçe!

Söke Belediyesi'nin 2024 yılı mali bütçesi 658 Milyon Türk Lirası olarak belirlendi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Söke Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı ikinci oturumu Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan başkanlığında gerçekleştirildi. Oturumun ana gündemi, 2024 Mali Yılı Performans Programı ve 2024 Mali Yılı Bütçe tasarısı oldu. Söke Belediyesi 2024 yılı bütçesi bir önceki yıla oranla yüzde 62 oranda arttırılarak 658 milyon lira olarak belirlendi.

YÜKSEK KİRALAMA BEDELİ
Bütçenin ön görüşmelerinin yapıldığı Söke Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi MHP’li Hakan Çelik, komisyonda şerh koyduğu maddeleri meclis üyelerinin bilgisine sundu. Hakan Çelik, bütçede Temizlik İşleri Müdürlüğünde kullanılacak 7 araç için yıllık 32 milyon TL kiralama bedelinin çok yüksek olduğunu, belediyenin kiralama bedelinin çok daha altında bir fiyatla aynı araçları satın alabileceğini söyledi.

ARAZİ SATIŞLARINA KARŞI ÇIKTI
Söke gündeminin ilk sıralarında yer alan ve yasa gereği yapılması zorunlu olan barınak ile ilgili bütçede herhangi bir ödenek ayrılmamasına da değinen Çelik, vatandaşların acil çözüm beklediği sokak hayvanları konusuna belediyenin çözüm bulmasını istedi. Cumhur İttifakı olarak geçmişte de arazi satışlarına karşı çıktıklarını kaydeden MHP’li Çelik, ilçede yıllardır devam eden belediyeye ait arazilerin satışına artık bir dur denilmesi gerektiği için, 2024 yılında yapılması planlanan 30 milyon TL’lik arazi satışına şerh koyduğunu söyledi.

Söke Belediye Meclisi'nde daha sonra yapılan bütçe oylamasında, 2024 Mali Yılı Performans Programı ve 2024 Mali Yılı Bütçesi 658 milyon Türk Lirası olarak oy birliğiyle kabul edildi.

17 Eki 2023 - 12:28 - Gündem

Muhabir  Ali Bulur