x

Aydın için sahadalar!

Aydın'da geçtiğimiz aylarda kurulan Afet Arama Kurtarma Eğitim ve Yardım Derneği (AFAR) eğitim çalışmalarına başladı. Dernek tarafından yeni katılımcılara uzmanlar tarafından tatbikatlı olarak arama kurtarma eğitimi verildi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'da geçtiğimiz aylarda profesyonel eğitmenler öncülüğünde kurulan AFAR, uygulama eğitime başladı.
Afet farkındalığı, ilk yardım, doğada yaşam, kriz yönetimi, psikososyal destek, izcilik, dalış, köpekli arama, köpek eğitimi, kişisel gelişim, doğa yürüyüşleri, doğa ve kültür gezileri, doğa kampları, amatör telsizcilik, engelli farkındalıkları, çevre temizlik kampanyaları, hayvanları koruma ve yaşam alanlarını iyileştirme ile tiyatro ekibi gibi birçok alanda çalışmalar yürütmeyi planlayan AFAR yönetimini oluşturduktan sonra eğitim çalışmaları gerçekleştirdi.

TAM DONANIM
Sosyolog, Aile Danışmanı, Drama Lideri ve 1. Derece Yangın Eğitmeni Atakan Aktaş'ın başkanlığında oluşturulan birbirinden tecrübeli isimlerin yer aldığı yönetim, üyeler ile birlikte farkındalık oluşturacak çalışmalara imza atmayı hedefliyor. AFAD bünyesinde 'Temel Afet Eğitimi' almaya başlayan AFAR gönüllüleri gün geçtikçe daha donanımlı hale geliyor.

HERKESİ BEKLİYORUZ
"Siz yoksanız bir eksiğiz" sloganı ile AFAR gönüllüsü olmak isteyen herkesi derneklerine beklediklerini ifade eden AFAR Başkanı Atakan Aktaş, "Geçtiğimiz aylarda kurulan ve genel kurulu yaptığımız derneğimizde çalışmalarımıza başladık. Bazı ilçelerde de şubeleşme çalışmalarımızı tamamladık, geriye kalan ilçelerde de kısa sürede şubelerimizi açmayı hedefliyoruz. Şubeleştiğimiz ilçelerde aramıza katılan gönüllü yeni üyelerimize eğitimlerimizi vererek bir afet durumunda vatandaşlarımızın yanında olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

18 Eki 2023 - 14:02 - Gündem

Muhabir  İhlas Haber Ajansı