x

Minik çocuk okuldan atıldı

Belediyeye ait anaokulunda 4 yaşındaki bir çocuk, şımarıklık yaptığı iddiasıyla okuldan atıldı. Olaya tepki gösteren baba, "Benim oğlumun okul fobisi oluştu. Artık okula gitmek istemiyor, psikolojisi iyi değil. Bunu hiç kimsenin yapmaya hakkı yok" dedi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Olay, İzmir'in Torbalı ilçesinde belediyeye ait Kültür Sanat Akademisi Anaokulunda geçtiğimiz günlerde yaşandı. İddiaya göre, anaokuluna yeni başlayan 4 yaşındaki M.A., şımarıklık yaptığı gerekçesiyle okuldan atıldı.

İSYAN ETTİ
İlçede esnaflık yapan baba Abdulselam Aslan, olay nedeniyle çocuğunda okul fobisi oluştuğunu ifade etti.

Aslan, "Oğlum büyük heves ve sevgiyle geçtiğimiz günlerde anaokuluna başladı. Okula teslim edip geri döndük, ders bitimine yakın öğretmeni F.E. beni arayarak, 'Ben çocuğunuzla uğraşamıyorum, sürekli şımarıyor. Gelin çocuğunuzu alın ve başka okula yazdırın' dedi. Oğlumun daha 4 yaşında olduğunu belirterek 'şımardı diye okuldan mı kovulur' dedim, ancak F. Hanım beni dinlemedi. Okula gittiğimde ise ben ve oğlum okuldan kovulduk. Benim oğlumun okul fobisi oluştu. Artık okula gitmek istemiyor. Psikolojisi iyi değil. Bunu hiç kimsenin yapmaya hakkı yok. Hiçbir çocuğun okuluna kimse engel olamaz müdahale edemez" dedi.

Baba Abdulselam Aslan, gerekli mercilere giderek öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunduğunu da ekledi.
Öte yandan Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, olayla ilgili inceleme başlattı. M.A’nın ise bir devlet anaokuluna kaydının yapıldığı öğrenildi.

18 Eki 2023 - 14:11 - Gündem

Muhabir  İhlas Haber Ajansı