x

VUKUATLI OKULA AÇMA KARARI

Efeler'de eğitim veren bir anaokulunda üzerine dolap düşen ve ağır yaralanan minik Çağdaş'ın babası ilk kez konuştu. Baba Muharrem Güçlü, anaokulunun 15 güne kadar açılacağı haberi üzerine isyan etti.

Büyütmek için resme tıklayın

5 Ekim'de tarihinde Efeler Zeybek Mahallesinde eğitim veren bir anaokulunda yaşanan olay, tüm anne babaları endişeye sevk etmişti.

Anaokulunda 3 yaşındaki bir çocuğun üzerine dolap düşmüş, çocuk ağır yaralanmış ve Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesine kaldırılmıştı.

Bilinci kapalı olan Çağdaş, ağır bir ameliyat geçirdi. Son günlerde durumu iyiye giden bebek için umutlar yeşerirken, hayatının en zor dönemini yaşayan ve korku dolu günler geçiren baba Muharrem Güçlü'den bir isyan sesi yükseldi.

ANAOKULU AÇILIYOR!
Zira geçtiğimiz pazar günü öğrenci velileri ile toplanan okul yönetimi hiçbir şey olamamışçasına 15 gün içinde eğitime tekrar başlamaya hazırlandıklarını söyleyip, nabız yoklaması yaptı. 

Bu habere isyan eden ve ilk kez konuşan baba Güçlü şunları söyledi, "3 yaşındaki oğlum Çağdaş Güçlü 5 Ekim 2023 tarihinde Aydın'da eğitim aldığı kreşte başına 1.80 boylarında bir dolabın düşmesi sonucu ağır yaralandı. Kafatasında sağ göz altındaki kemiğinde ve boynumda kırık oluştu. Hastaneye yüzde 50 bilinç ile ve rapora göre fışkırır derecede kanama ile getirildi. Beyin kanaması vardı. Aynı gün yüzde 20 başarı ihtimali verdikleri ciddi bir beyin ameliyatına girdi. Oğlum 5. günün sonunda solunum cihazından ayrılarak uyandırıldı. 4 gün konuşmadı. Bugün 12. gün. İlgili sorumsuzluk için okul sahiplerine ve o andaki görevlilere henüz bir yaptırım yapılmadı ve dosyaya savcı dahi atanmadı.”

Oğlunun iyileşmesinden duyduğu sevinci dile getiren Baba Muharrem Güçlü, Çağdaş’ın durumunun iyi olmasının okulun yeniden açılması için kullanılmaması gerektiğini söyledi. Güçlü, "Bebeğimizin durumu iyi gitti diye olayın üzerinin kapatılmasını veya cezada indirim yapılmasını istemiyoruz. İlgili sorumlular bu pazar günü kalan veliler ile bir toplantı yapıp okulu 15 güne açacaklarını söylüyorlar. Konu hakkında duyarlı herkesin desteğinin istiyoruz " dedi

18 Eki 2023 - 21:42 - Asayiş