x

AYDIN SATIŞ GÜNÜNÜ BEKLİYOR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aralarında Aydın'ın da bulunduğu 42 ildeki 462 arsayı açık artırmayla satışa sunacak.

Mehmet Aktaşgil
Mehmet Aktaşgil Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'da yatırım yapmak isteyen vatandaş için müjde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 1-2 Kasım tarihlerinde yapılacak açık artırmayla konut, ticaret, sanayi, turizm tesisi, özel sağlık tesisi ve plansız nitelikteki arsalara peşin veya yüzde 35 peşinat ve 48 ay vadeyle sahip olunabilecek.

Aralarında Aydın'ın da bulunduğu 42 ilde, tahmin edilen bedeli 15 milyar 861 milyon 229 bin 931 lira olan yaklaşık 3 milyon 883 bin 551 metrekare büyüklüğüne sahip 462 arsa açık artırmayla satılacak.

Satışla ilgili detaylı bilgilere "www.toki.gov.tr" ile "emlakmuzayede.com.tr" internet adresinden veya 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşım sağlanabilecek.

42 İL
Arsa satışı gerçekleştirilecek iller şu şekilde:
Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Van ve Yalova.

19 Eki 2023 - 10:47 - Ekonomi

Muhabir  Mehmet Aktaşgil