x

Nazilli’de sade kutlama

Nazilli’de 19 Ekim Muhtarlar Günü, Filistin’de hayatını kaybeden Müslümanların yasıyla düzenlenen sade programla kutlandı.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
+4
Video için play'e tıklayın

Filistin’de İsrail saldırıları sonucunda yaşamını yitiren Müslümanlar için dün tüm Türkiye’de 3 günlüğüne yas ilan edildi. Aydın’ın Nazilli ilçesinde muhtarların en mutlu günü olan 19 Ekim Muhtarlar Günü, ilan edilen yas ve acıdan dolayı bir dizi sade etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler kapsamında; İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık tarafından çelenk bırakıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Başkan Açık, günün anlam ve önemi belirten konuşmayı yaptı. Katılımcılar Eğriboyun Mezarlığı’na geçerek Türkiye’nin ilk kadın muhtar Gül Esin’in mezarı başında dualar okudu, mezara karanfiller bıraktı.

Törene Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, İlçe Müftüsü Selami Bayrakçı, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

19 Eki 2023 - 12:28 - Gündem

Muhabir  Ömer Harmankaya