x

Başkan Özcan Filistin’i hatırlattı

Katıldığı Muhtarlar Günü etkinliğinde konuşan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Filistin’de yaşanan insanlık dramını hatırlattı.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de Muhtarlar Günü buruk bir şekilde kutlandı. İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırı sonucu çoğu çocuk ve kadınlar olmak üzere binlerce Müslüman yaşamını yitirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklama ile 3 günlük yas ilan ettiğini duyurdu.
Tüm Türkiye’de 19 Ekim 2015 yılından itibaren kutlanan Muhtarlar Günü bu yıl buruk geçti.

UNUTMUYORUZ
Nazilli’de gösterişsiz şekilde kutlanan Muhtarlar Günü’nde konuşan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Filistin’de yaşanan insanlık dramını hatırlatarak şunları kaydetti:
“Öncelikle Filistin de yaşanan acılar ortadayken bir kutlama programından ne kadar bahsedilebileceğiz bilmiyorum. Anlamlı bir gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, demokrasinin temel taşları dediği muhtarlarımızın gününü kutlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz ama orada yüzlerce çocuğun öldüğü, ıstırap çektiği duruma maruz kaldığı bir ortamda kutlama programından değil de değerlendirme programı olarak bahsedersek herhalde daha yerinde olacağını düşünüyorum. İnşallah yarınlarda, gelecek senelerde zulmün, savaşların olmadığı, çocukların ölmediği ortamlarda bugünü daha anlamlı şekilde kutlayacağız.”

ZORLUKLARI BERABER YAŞADIK
Yerel yönetimlerdeki zorlukları muhtarlarla beraber göğüslediklerini ifade eden Kürşat Engin Özcan, “Muhtarlarımız, vatandaşlarımız kendi medeni cesaretleriyle, iradeleriyle ortaya çıkıp aday olup hiçbir onay makamına tabi olmadan sadece halkın onaylamasıyla seçimlere gidiyorlar. Başarılı olup memleketlerini hizmet etmek adına çabalıyorlar. Onları medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Memleketin, idari hukukumuzun, yerel yönetimlerin kurulduğu gün 1877 yılından beri tarihte yaşanabilecek bütün zorlukları kıymetli muhtar arkadaşlarımızla hep birlikte yaşadık. Yangınından salgınına, afetinden depremine her şeyi hiç kimsenin karşılaşmadığı bütün zorlukları bu 5 yıllık dönemde hep birlikte halkımızla yaşadık. Ama göğüslerken muhtarlarımız çok büyük katkı sağladılar. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Günlerini tekrar kutluyorum” dedi.

19 Eki 2023 - 12:36 - Gündem

Muhabir  Ömer Harmankaya