Söz verdi unuttu

Çerçioğlu 2014’te söz verip yapmadığı projelerden biri de Buharkent’teki organize seracılık bölgesi. AK Parti, Buharkent İlçe Başkanı Mustafa Arı, Çerçioğlu’nun oy devşirmek için vadedip yapmadığı yatırıma ilişkin “Aydın halkı 2014 yılında Çerçioğlu tarafından kandırılmıştır ve dolandırılmıştır” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Söz verdi unuttu
Söz verdi unuttu
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Yerel seçimlerin yapıldığı 2014 yılında büyük vaatlerle yola çıkan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 9 yılın sonunda sınıfta kaldı. Vaad ettiği bir çok projeyi elini yüzüne bulaştıran CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun yerine getirmediği seçim sözlerinden biri de Buharkent’teki organize seracılık bölgesi…

“AYDIN DOLANDIRILDI”
AK Parti Buharkent İlçe Başkanı Mustafa Arı, organize seracılık bölgesinin Çerçioğlu’nun masallarından biri olduğunu söyledi. 2014’ten bu yana Çerçioğlu masallarının devam ettiğini söyleyen Mustafa Arı, “ “Biz organize seradan vazgeçtik, bir fanusta çiçek yetiştirseydi keşke. Son olarak 2014 seçimlerinde 130’den fazla vaatte bulundu. Adamakla mal tükenmez. Yani nasıl olsa yapmayacaksınız. Yalan ve yapmayacağınız vaatlerde bulunacaksınız ve insanları kandıracaksınız. Bu bir hiledir, oylarını hileyle alacaksınız. Ben şöyle diyorum; ‘Aydın halkı 2014 yılında Çerçioğlu tarafından kandırılmıştır ve dolandırılmıştır. Seçmen tercihleri bu şekilde etkilenmiştir. 2014 yılında insanlar bu vaatler karşısında Sayın Çerçioğlu’na bir kredi açmıştır. 2019 seçimlerinde bu kredinin vadesini 5 yıl daha uzatmıştır. ‘Acaba olur mu?’ diye ama deniz bitmiştir Sayın Çerçioğlu için. Bu artık vadesi geçmiş değil temettüye düşmüş bir borç hükmündedir” dedi.

“VATANDAŞ 31 MART’TA KREDİ GERİ ALACAK”
Aydın’ın 31 Mart 2024’te verdiği krediyi geri alacağını kaydeden Mustafa Arı şöyle devam etti;
“5 aydan az bir zaman kaldı. Bu süreç içerisinde seçim vaatlerinin geri kalanlarının yerine getirme şansı yok. Dolayısıyla Aydın halkı verdiği krediyi Allah nasip ederse 2024 de geri alacak. Buharkent’te sadece organize sera bölgesi değil, gölet, jeotermalin konut ve serada kullanımı, GES, gibi projelerin hiç birini yapmadı. Gayesi hizmet üretmek değil, insanları birtakım masallarla uyutup, tercihlerini değiştirip ve onlara karşı siyasi dolandırıcılık yapmaktır. Eğer bir yerde seçim kazanmaksa maksat bunun tipik örneği Sayın Çerçioğlu’dur. Ama masal bitmiştir.

19 Eki 2023 - 16:21 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik