x

Aydın sesini yükseltti!

Filistin’de yaşanan insanlık dramına AK Partili vekiller bir kez daha sesini yükseltti. Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu’nun TBMM’de düzenlediği Basın açıklamasına AK Parti Aydın Milletvekilleri Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen de katıldı.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İsrail’in Gazze’de düzenlediği hava saldırısı nedeniyle bine yakın Müslüman hayatını kaybetti. Yaşanan insanlık dramının son bulmasını isteyen dünya kamuoyundan İsrail lanet yağmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklama ile ülke 3 günlük yas ilan etmiş ve Türk Milleti’nin tepkisini bir kez daha göstermişti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) başta AK Partili milletvekilleri olmak üzere birçok isim yaptığı açıklamalarla İsrail’in insanlık dışı saldırılarının son bulmasını istedi.

Filistin’i destekleyenler arasında Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu da vardı. Grup Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve Üye Milletvekillerinin katıldığı basın açıklamasında AK Parti Aydın Milletvekilleri Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen de yer aldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Filistin’de bitmek bilmeyen ve hedefi doğrudan siviller olan tüm saldırıları kınıyoruz. Gazze’de yaşanan bu insanlık dışı vahşeti durdurmak, adil bir barışı sağlamak için tüm insanlığı duyarlı olmaya davet ediyoruz. İsrail zulmünün son bulması için Filistinli masumların sesi olmaya devam edeceğiz.”

19 Eki 2023 - 16:25 - Gündem

Muhabir  Ömer Harmankaya