x

2 YIL ÖNCE YAPILAN ÇALIŞMALARI SORDU!

14 Mayıs seçimlerinde Aydın’dan CHP milletvekili seçilen Evrim Karakoz, mecliste verdiği soru önergesi ile yaşadığı ve vekili olduğu kentten “bi” haber olduğunu ortaya koydu.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın


Evrim Karakoz, CHP’nin Aydın milletvekillerinden biri, vekil olmadan önce de Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde başkan vekili olan Karakoz, 4 Mayıs’ta vekil seçildi ve Ankara’nın yolunu tuttu.
Karakoz bugün Meclis’te Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi. Önergede Aydın’daki okulların depreme dayanıklı olup olmadığını sordu ve ne gibi çalışmalar yapıldığı hakkında bilgi istedi.

2 YIL ÖNCE YAPILAN ÇALIŞMALARI UNUTTU!
Karakoz bu önergeyi verirken, 2 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü tarafından okullarda gerçekleştirilen detaylı deprem çalışmasını tamamen unuttu!
Bu çalışma kapsamında kentteki devlet okullarında karot testleri yapıldı. Deprem dayanıklı ve dayanıksız olan okullar belirlendi.
Güçlendirme yapılamayacak kadar kötü durumda olan okullar yıkılırken, bazıları da Milli Eğitim’den gelen ödenekle güçlendirildi.
Çok değil 2 yıl önce yapılan bu çalışmaları unutuveren Karakoz, temcit pilavı misali deprem konusunu yine gündeme getirerek prim yapmaya çalıştı ve aslında içinde yaşadığı, vekili olduğu kentten bi haber olduğunu bir kere daha ortaya koydu.

İLK VUKUAT DEĞİL
Bu aslında Karakoz'un ilk vukuatı da değil. CHP'li vekil daha önce de yanlış bakanlığa soru önergesi vermişti, Karakoz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na iletmesi gereken soru önergesini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na sunmuştu.

19 Eki 2023 - 20:31 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik