x

CHP’DE SAFLAR NETLEŞTİ

CHP Büyük Kurultayı öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı için 38 milletvekilinin imza vermediği ortaya çıktı. CHP liderine karşı olanlar arasında Aydın'dan 2 isim bulunuyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Genel seçimden mağlubiyetle ayrılan CHP'de değişim sancısı sürüyor. Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu'nun başını çektiği değişimciler ile Kılıçdaroğlu yanlıları arasında rekabet giderek artıyor.

Öyle ki bu çekişme il kongrelerine bile yansıdı. Son olarak İstanbul'da gerçekleşen seçimden Özel'in desteklediği Özgür Çelik'in galip çıkması ile gözler genel başkanlık seçimine çevrildi.

AYDIN'DAN 2 İSİM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel'in adaylığını açıkladığı Kurultay öncesi flaş gelişme yaşandı. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına milletvekillerinin önemli bir kısmının imza vermediği öğrenildi. CHP liderine karşı olduklarını her platformda aykıran Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül de imza vermeyen 38 milletvekili arasında yer alıyor. Bir diğer Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz'un ise Kılıçdaroğlu'nu desteklediği biliniyor.

İmza vermeyen milletvekilleri ise şu şekilde:
Ayhan Barut, Burhanettin Bulut, Umut Akdoğan, Tekin Bingöl, Murat Emir, Gamze Taşçıer, Süleyman Bülbül, Bülent Tezcan, Ensar Aytekin, Yaşar Tüzün, Nurhayat Altaca, İsmethan Güneşhan, Özgür Ceylan, Ahmet Baran Yazgan, Hikmet Yalım Halıcı, Fetih Açıkel, Engin Altay, Ali Gökçek, Gökhan Günaydın, Özgür Karabat, Suat Özçağdaş, Turan Taşkın Özer, Erdoğan Toprak, Gökhan Zeybek, Murat Bakan, Gökçe Gökçen, Deniz Yücel, İsmail Atakan Ünver, Hasan Baltacı, Veli Ağbaba, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen, Ali Mahir Başarır, Seyit Torun, Asu Kaya, Tahsin Ocaklı, Ulaş Karasu, Eylem Ertuğ Ertuğrul

20 Eki 2023 - 09:10 - Siyaset

Muhabir  Haber Merkezi