x

ADÜ'de protesto

ADÜ’lü gençler, İsrail’de yaşanan insanlık dışı zulme sessiz kalmadı. Gençler düzenledikleri basın açıklaması ile İsrail’i protesto etti.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

İsrail’in Filistin’e uyguladığı insan dışı saldırılarına tüm Türkiye’den tepkiler yağmaya devam ediyor. Ülkenin birçok noktasından STK’lar İsrail’e protesto etmek için etkinlikler düzenlemeyi sürdürüyor. Protestolara Aydın Adnan Menderes (ADÜ) Üniversitesi gençleri bir yenisini daha ekledi. Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu, Genç İyilik Topluluğu, Genç KADEM Topluluğu, Kızılay Topluluğu, İslam Araştırmaları Topluluğu, Genç Düşünce Topluluğu, Güçlü Adımlar Topluluğu ve Uluslararası Öğrenci Topluluğu üyeleri, ADÜ kampüsünde düzenledikleri basın açıklaması ile İsrail’in Filistin’e gerçekleştirdiği insanlık dışı muameleyi protesto etti.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen, üniversite öğrencileri ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından da desteklenen açıklamada; başlatıcısı ve uygulayıcısı kim olursa olsun, çatışma bölgelerinde sivil halka yönelik saldırıların hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği ve Filistin halkına ekonomik, sosyal her türlü destek sağlanarak saldırıların derhal durdurulması gerektiği aktarıldı.

20 Eki 2023 - 13:16 - Gündem

Muhabir  Ömer Harmankaya