Adaylığı tehlikede!

CHP’de Kurultay’a yaklaştıkça muhalifler elini güçlendirdi. Seçimde çıkacak sonuç, Kemal Kılıçdaroğlu destekçisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden adaylığını tehlikeye sokabilir.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Adaylığı tehlikede!
Adaylığı tehlikede!
Haber albümü için resme tıklayın

Genel seçimlerde ağır bir yenilgiye uğrayan CHP, değişim yankılarıyla kurultaya doğru ilerliyor. Son genel seçimlerde bir kez daha kaybeden CHP seçmeni, okları değişim yönüne çevirdi. Kurultay için zaman daralırken, değişimciler son düzlükte dengeleri değiştirmeye başladı.

ADAYLIĞI TEHLİKEDE
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafında yer alan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu da yenilgi korkusu bürüdü. Genel Başkan Adayı Özgür Özel’in Kasım’da yapılacak Kurultay’da partinin başına geçmesi durumunda Özlem Çerçioğlu’nun adaylığı da tehlikeye girebilir. Muhaliflerin kazanması durumunda Genel Merkez’de mutlak hakimiyeti eline geçirmesi beklenen milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül Aydın’da dengeleri değiştirebilir.

KILIÇDAROĞLU İÇİN TÜM İMKANLARI SEFERBER ETTİ
Kemal Kılıçdaroğlu’nun Söke ziyaretinde birçok büyükşehirden önce adaylığını açıkladığı Özlem Çerçioğlu, mahalle, ilçe ve il delege seçimlerinde belediyenin tüm imkanlarını seferber etti. 17 ilçede kongrelerde ASKİ ve AYBA personelleri delege listelerine yazıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı, Aydın’dan Kurultay’a aralarında belediye başkanlarının da bulunduğu 16 delege göndermek için canla başla çalıştı.

20 Eki 2023 - 14:38 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik