x

Aydın'ın utanç manzarası

Efeler'de yaklaşık 1000 kişinin çalıştığı fabrikanın yolları, firma sahiplerini isyan ettirdi. Uluslararası ticaret yaptıklarını belirten Ümit Koşan, belediye yetkililerinden yollarının yapılması talebinde bulundu.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Efeler'de uluslararası ticaret yapan bir firma, fabrikalarının bulunduğu Tepecik Mahallesi'ndeki yolların alt ve üst yapısından şikayetçi.

Amerika, Çin, Japonya, İngiltere dahil dünya ülkelerine ihracat yapan ve her hafta misafirlerini ağırlayan firma yetkilileri yolların bakımsızlığı nedeniyle utandıklarına söyledi.

Dünya insanını bu şekilde ağırlamak istemediklerini kaydeden Ümit Koşan, "Bu fabrikada yaklaşık 1000 kişi çalışıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapıyoruz. Her hafta yabancı alıcılar geliyor ancak yolumuz bu şekilde. Hem alt yapı yok hem üst yapı. Belediyelerden talebimiz bir an önce yolumuzun yapılmasıdır" şeklinde konuştu.

Yol üzerinde bulunan elektrik direklerinin bile bakımsızlıktan yan yattığını belirten çalışanlar, hem ADM'ye hem belediyelere seslenerek, "Aydın'a yakışan bir yol ile karşılamak istiyoruz misafirlerimizi" dedi.

20 Eki 2023 - 14:41 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat