x

ADÜ’den Filistinli öğrencilerle destek

Aydın Adnan menderes Üniversitesi’nde eğitim gören Filistinli öğrencilerin yüreği, bombalar altında yaşam savaşı verenler için atıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, farklı fakültelerde öğrenim gören Filistinli öğrencilerle ile bir araya geldi.
Rektör Prof. Dr. Bülent Kent’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuh Kılıç ile Genel Sekreter V. Doç. Dr. Bertan Akyol’un eşlik etti. Buluşmada, söz alan öğrenciler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ile hastanenin bombalanmasına ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştı.

“SAVAŞ BİR AN ÖNCE SONA ERSİN"
Savaşın bir an önce sona ermesi dileğinde bulunan Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, Gazze’de yaşanan olayların yürekleri yaktığını belirterek, Gazze’deki hastaneye düzenlenen ve 471 Filistinlinin hayatını kaybettiği saldırının kabul edilemez olduğunu vurguladı.
Kent, “Üniversitemizde toplam 18 Filistinli öğrencimiz öğrenim görüyor, onlara katkı sağlayabileceğimiz ve destek olacağımız her türlü durumda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi olarak her zaman yanlarındayız.” dedi.

20 Eki 2023 - 20:46 - Gündem