x

Keçilerin de yatacak yeri kalmadı

Söke’de sokaklarda başıboş gezen küçükbaş hayvan sorununa kalıcı çözüm getirmek için düğmeye basıldı.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Geçtiğimiz aylarda Söke’de otomobil ve bahçelerdeki ürünlere zarar veren keçiler zabıta ve kaymakamlık tarafından toplanmıştı. Daha sonra sokaklara geri bırakılan kısa sürede yine sorun kaynağı oldu.
Vatandaşlar duruma isyan edene belediye kökten çözüm sözü verdi. Bu söz kapsamında Çeltikçi ve Savuca Mahallelerinde bulunan 14 kaçak yapı ve hayvan barınağı yıkıldı.
Yıkım işlemi öncesi keçi sorununun çözümüne yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan “Bugün zabıta ekiplerimizle birlikte, Çeltikçi ve Savuca mahallelerimizde izinsiz bir şekilde keçi ve küçükbaş hayvan besleyen ağıllara Sayın Kaymakamımız Ali Akça’nın bilgisi ve Söke İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün de desteği ile gerekli müdahaleyi yapıyoruz Söke’de uzun yıllardır problem olan başıboş ortalıkta dolaşan, insanların mallarına, mahsullerine, arabalarına zarar veren bu keçi problemini artık kökten çözüyoruz.” dedi.
Gerçekleştirilen yıkım işlemleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Söke Zabıta Müdürü İbrahim İşlek de yıkımın Söke Kaymakamlığınca yapılan ilçe güvenlik kurulu toplantılarında alınan karar gereği gerçekleştirildiğini kaydetti. İşlek kaçak yapılaşan ağıllar ve hayvan barınaklarının yıkıldığını belirtti.
Belediyeden yapılan açıklamada yıkım sonrası keçi, koyun, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarla ilgili ekipler kurularak denetimlerin ve cezai işlemlerin artarak devam edeceği bildirildi.

20 Eki 2023 - 21:22 - Gündem

Muhabir  Ali Bulur