x

Ağaçlar da şaşırdı

Mevsimler birlikte doğa şartları da değişiyor. Yaprak dökmeden çiçek açmaya başlayan meyve ağaçları iklim şartlarının geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Bu örneklerden birisi de Manisa'da yaşandı. 3 yaşındaki armut ağacı, yaprak dökmeden ikinzi kez meyve verdi.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinin Emcelli Mahallesi'nde Beytullah Uysal'ın üzüm bağındaki 3 yaşındaki armut ağacı üzerindeki yaprakları dökmeden ikinci ürün vermeye başladı. Bağındaki üzümlerin salkımlarını temizleme çalışmalarına başlayan Beytullah Uysal bağının başında bulunan armut ağacının ikinci kez meyve vermeye başladığını görünce çalışan işçilerle ikinci ürün sevincini yaşadı.

Bir yandan sevinen bir yandan da üzülen üretici Beytullah Uysal, "Emekli olduktan sonra üzüm bağlarımızın başlarına meyve ağaçları diktik. Bağımdaki bu armut ağacı 3 yaşında bu yıl ilk meyvesini verdi ve yedik. Daha sonra üzümlerimizi satışa vermek için seçmeye başladık. Bugün geldiğimizde armut ağacının ikinci kez meyve verdiğini gördük. Bir yandan sevindik bir yandan da üzüldük. Üzüntümüz iklim şartlarının ve hava şartlarının değişmesi Rabbim hakkımızda hayırlısını versin. İkinci meyveyi aldık, eşimizle dostlarımızla yiyeceğiz artık ama hava şartlarının değişmesi bizi gerçekten üzdü" dedi.

22 Eki 2023 - 14:16 - Yaşam

Muhabir  İhlas Haber Ajansı