x

Aydın şehitlerini bağrına bastı

Milli Mücadele Döneminde vatanı cansiperane savunan Çayyüzü Şehitleri, Çayyüzü Şehitleri Gönülleri’nin organize ettiği anma ve keşkek hayrı etkinliği ile mezarları başında yâd edildi.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
+8
Haber albümü için resme tıklayın

Milli Mücadele Dönemi'nde Batı Anadolu'yu ve Aydın'ı işgal eden Yunanlılara destansı bir karşı direniş göstererek kan kusturan Kuvay-ı Milliye Birliklerinden Çayyüzü Şehitleri, unutulmadı.
Tarihe adını altın harflerle yazdıran kahramanlar, Çayyüzü Şehitleri Gönüllüleri'nin organize ettiği "Çayyüzü Şehitlerini anma ve keşkek hayrı" etkinliği yâd edildi.
Program; protokol konuşmaları ile başladı, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti ve keşkek ikramı ile son buldu.

Düzenlenen programa: AK Parti MYK Üyesi Umut Tuncer, 27.Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve Rıza Posacı, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın, Aydın KOSGEB Müdürü Sadullah Ergin, İl Müftüsü Hasan Güneş ve Aydın'ın noktasından yüzlerce vatandaş katıldı.

AK Parti 27. Dönem Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve MKYK Üyesi Umut Tuncer, konuşmalarında Çayyüzü Şehitlerinin mücadelesini Filistin direnişine benzetti. AK Parti kurmayları, Müslümanların yaşadığı zulme karşı sessiz kalınmayacağını belirterek, bir an önce bölgede barış ve güven ortamının sağlanması temennisinde bulundu.

22 Eki 2023 - 15:21 - Gündem

Muhabir  Ömer Harmankaya