x

Çerçioğlu’na rant tepkisi

Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Zühre Genişel, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, köşe yazısında ortaya attığı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkındaki yolsuzluk iddialarına ilişkin konuştu. Aydınlılara seslenen Genişel, “Hesabını soralım” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, köşe yazısında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yolsuzluk iddialarını ve FETÖ’nün belediyeler imamı olarak adlandıran Erkan Karaarslan ile olan ilişkisini kaleme aldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet trafiği, yolsuzluk dosyaları, MASAK raporları, resmi belgede sahtecilik, ihaleye fesat, edimin ifasına fesat, görevi kötüye kullanma suçlamaları ve Erkan Karaarslan’a danışmanlık adı altında verilen paraları Mine Kırıkkanat gündeme taşıdı.

“FETÖ İLTİSAKLI İLİŞKİLER KONUŞULUYOR”
Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Zühre Genişel, ortaya atılan iddiaların ardından açıklamada bulundu. Aylardır tüm Türkiye’nin bu sorulara yanıt aradığını dile getiren Zühre Genişel, “İstifa eden belediye başkanları yolsuzluk iddiaları açıklıyor. Aydın BŞB’de ceza alan personeller, devam eden davalar, ihaleler, belediye kasasından yapılan fahiş harcamalar basının gündeminden düşmüyor. Köşe yazarları her gün boy boy yazıyor, çiziyor. FETÖ iltisaklı ilişkiler konuşuluyor” dedi.

“İDDİALAR ARAŞTIRILSIN”
Tüm bunların üzerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk büyükşehir belediye başkan adayı olarak Özlem Çerçioğlu’nu açıklamasını eleştiren Zühre Genişel, “Yerel seçimler öncesinde bu iddiaların aydınlatılması sadece Aydın için değil, bütün Türkiye için son derece önemlidir. Devletimizin, milletimizin ihtiyacı ranttan arınmış, halkın ihtiyaçlarına odaklanmış, kamunun kaynaklarının çarçur edilmediği, belediyecilik anlayışıdır. Bu nedenle devlet yetkililerine sesleniyoruz” ifadelerini kullandı. Genişel, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Özlem Çerçioğlu’na yönelik iddiaların ivedilikle ve derinlemesine araştırılması gerektiğini vurguladı.

“HESABINI SORALIM”
Aydın’da yaşayan vatandaşların bu iddiaların hesabını sorması gerektiğini kaydeden Vatan Partisi İlçe Başkanı şöyle devam etti;
“Aydınlı vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Bu iddiaların hesabını soralım. Oylarımızı şeffaf ve temiz belediyecilik için, rantçı değiş halkçı belediyecilik için kullanalım. Çözüm için Vatan Partisi’ne oy verelim”.

23 Eki 2023 - 14:03 - Siyaset

Muhabir  Mustafa Çelik