x

AYDIN’DA TOPLU İSTİFA

Gelecek Partisi İl Başkanlığı’na, 2020-2021 yıllarında bu görevi yürüten ve "İsrail gizli ajanı" olduğu gerekçesiyle görevden alınıp partiden atılan Selçuk Yasan yeniden atanmasına tepkiler çığ gibi büyüdü. Atama konusunda kendilerinden görüş alınmadığını savunan Efeler İlçe Yönetimi toplu şekilde istifa etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Hafta sonunda Gelecek Partisi Aydın il teşkilatında beklenmedik gelişmeler yaşanmıştı.
2020-2021 yıllarında Aydın İl Başkanlığı görevini yürüten ve "İsrail Gizli Ajanı" olduğu gerekçesiyle görevden alınıp partiden atılan Selçuk Yasan'Iın yeniden il başkanı olarak atandığı haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Atamayı Yasan kendi sosyal medya hesabından duyurmuştu.
Bu atamaya önce, Ocak ayının son günü istifa eden eski il başkanı Suzan Milli Yücel tepki göstermişti. Yücel atamaya karşı eleştirisini “İhanete bedel biçilmez. Tilkiye kümse emanet edilmez. Hayırlı olsun tilki kardeş ve aveneleri. Kürkçü dükkanına geri dönmüşüsünüz” ifadeleri ile ortaya koymuştu.

EFELER İLÇE TEŞKİLATINDAN RADİKAL KARAR
Yasan’ın atamasına karşı tepkiler çığ gibi büyüdü. Bu atama ile ilgili herhangi bir istişare yapılmadığını, kendilerinden görüş dahi alınmadığını belirten Efeler ilçe Teşkilatı istifa ettiğini duyurdu.
Manşet’i arayan Efeler ilçe Başkanı Akın Memiş, kendisi ve 17 yönetim kurulu üyesinin istifalarını genel merkeze bildirdiğini kaydetti.

PARTİDEN DE İSTİFA ETTİLER
Hem görevlerinden hem de partiden istifa ettiklerini açıklayan Memiş “Selçuk Yasan il başkanlığı yaparken partiden istifa edip başka bir partiye gitmişti. Denenmiş bir insan, neden tekrar il başkanı yapılıyor. O zaman yapamadığı neyi şimdi yapabilecek? Kimseye sorulmadan, istişarede bulunulmadan yapılan bu atama beni ve yönetimdeki arkadaşlarımı ziyadesi ile üzmüştür. Biz bu atamayı sosyal medyadan öğrendik. Şu andan itibaren Gelecek Partisine yapabileceğimiz katkı kalmadığı ve il başkanlığına yapılan bu atamada bizim de fikrimiz alınmadığı için Efeler ilçe yönetimindeki arkadaşlarımla birlikte görevlerimizden ve partiden istifa ettik” dedi.
İstifa edenler arasında Efeler İlçe Siyasi İşler Başkanı Aykut Ünlü, Teşkilat başkanı Orhan İmer, Seçim Hukuk İşleri Başkanı Savaş Çakıcı, Sosyal Politikalar Başkanı Mustafa Uysal, İlçe sekreteri Ümit Avşar ve yönetim kurulu üyeleri bulunuyor

23 Eki 2023 - 18:44 - Siyaset