x

Söke’de şok iddia

Söke'de barınak olmadığı için hayvansever bir aile tarafından bahçede bakımı yapılan bazı sokak hayvanlarının telef olduğu iddia edildi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın’ın Söke ilçesinde her geçen gün artan sokak hayvanları şikayetlerine bir yenisi eklendi. Hayvanları işkence yapıldığı iddiaları üzerine harekete geçen Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü, Belediye Zabıta ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri eski Özbaşı yolu üzerindeki bir bahçeye operasyon düzenledi. Operasyonda, bahçede çok sayıda kedi ve köpek bulunduğu ve bazı hayvanların açlıktan telef olduğu anlaşıldı.

Sokak hayvanlarını bahçeye getiren hayvansever aile ise ilçe merkezinde baktıkları sokak hayvanlarını artan tepkiler nedeniyle barınak olmadığı için bahçeye getirmek zorunda kaldıklarını öne sürdü. Bahçeye gelen ekipler, telef olan hayvanları toplarken, diğer hayvanlara da su ve yiyecek temin etti.

BAŞIBOŞ KÖPEK SORUNU
Söke’de barınak olmadığı için sokak hayvanları ile ilgili şikayetler her geçen artıyor. Bir an önce barınak yapılmasını isteyen vatandaşlar, özellikle belediye yetkililerine seslerini duyurmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde ilçe merkezinde Bedesten Çarşısı yakınında bir sokak köpeğinin saldırısı sonucu yaralanan bir vatandaşın ardından, bir yaralama olayı da Sarıkemer Mahallesi’nde yaşandı.

Sarıkemer Mahalllesi’nden gazetecileri arayan bir vatandaş, “Çocuğuma sokak köpekleri saldırdı. Köpeklerden kaçarken bisikletten düştü. Şu an Söke Devlet Hastanesi’ndeyiz. Çözüm için birinin ölmesi mi bekleniyor” diyerek yardım çağrısında bulundu.

24 Eki 2023 - 12:21 - Asayiş

Muhabir  Ali Bulur