x

Efeler'e 'şifa niyetine'

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın, kentin kültürel mirasına katkı sunmak ve sanatsal potansiyelini ileriye taşımak amacıyla düzenlediği Altan Erkekli Film Günleri çerçevesinde bir de tiyatro oyunu sergilendi. Usta oyuncular Altan Erkekli ve Veysel Diker, Efeler için sahneye çıktı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
+3
Video için play'e tıklayın

Efeler Belediyesi tarafından düzenlenen kentin ilk filmi festivali Altan Erkekli Film Günleri tüm hızıyla devam ediyor. Milli yas nedeniyle verilen aranın ardından tekrar başlayan festival kapsamında film günlerine adı verilen duayen sanatçı Altan Erkekli ve festivalin ana filmi Efelerin Efesi’nin yapımcısı, senaristi ve yönetmeni usta oyuncu Veysel Diker, Pınarbaşı Mesire Alanı’nda Efelerli sanatseverlerle bir araya geldi.

’Şifa Niyetine’ isimli 2 perdelik oyunda performanslarıyla damga vuran 2 usta seyircilere keyifli bir akşam yaşattı. Başkan Atay’ın eşi Güneş Atay ile birlikte takip ettiği etkinlik vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Usta oyuncular seslendirdikleri türküler büyük alkış aldı. Unutulmaz gecenin finalinde sahneye çıkan Başkan Atay, Erkekli ve Diker’e teşekkür edip çiçek takdim etti.

24 Eki 2023 - 13:36 - Kültür Sanat

Muhabir  İhlas Haber Ajansı