x

Bayraktar’dan Kılıçdaroğlu’na tarihi ayar

Partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Senin damadının Amerikan gemisinde ne işi vardı” diye seslenen CHP liderine cevap Selçuk Bayraktar’dan geldi. Bayraktar, "Biz o gemiye, 20 senelik hayalimiz Kızılelma'yı, TCG-ANADOLU'ya nasıl indirip kaldırırız diye bakmaya gideriz" diyerek tarihi bir ayar verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz aylarda davet üzerine ABD donanmasına ait uçak gemisinde incelemelerde bulunmuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu ziyareti partisinin meclis grup toplantısında eleştirdi ve Bayraktar üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu Erdoğan'a yönelik "Senin damadının ABD savaş gemisinde ne işi var. İkili oynamayacaksınız" ifadeleri kullandı.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar bu sözlere sosyal medya hesabından yanıt verdi. Bayraktar, "Biz o gemiye, 20 senelik hayalimiz Kızılelma'yı, TCG-ANADOLU'ya nasıl indirip kaldırırız diye bakmaya gideriz" dedi.

Bayraktar şu mesajı paylaştı: "Mesele nereye gittiğin değil, kime hizmet ettiğin. Sadece uçak gemisine gitmedim, üniversitelerine de gittim. Ama hayatımın her gününde, her anında Türkiye’nin Kızılelma’sı için çalıştım. Biz o gemiye, 20 senelik hayalimiz #KIZILELMA'yı, TCG-ANADOLU'ya nasıl indirip kaldırırız diye bakmaya gideriz. Sen de ancak İsrail’in Gazze’deki zulmünü perdelemeye, Türkiye’nin terör koridorunu yok ettiği harekatlara, SİHA'lara, tezkereye takoz koymaya çalışırsın. Biz o uçakları uçuracağız, sen de yerde takozları alır, sayarsın..

24 Eki 2023 - 18:23 - Siyaset